28 грудня минає 15 років від дня смерті відомого краянина, поета, драматурга, журналіста і громадського діяча Левка Крупи. Його немає уже багато років, та пам’ять про нього живе у поезіях, у кожному його слові, що зерниною правди проростало у душах. Вимогливий до себе й інших, але справедливий і готовий прийти на допомогу, із загостреним почуттям справедливості, він був безкомпромісним у питання правди і честі, однак мав тонку і вразливу поетичну душу.
Перегляньте також:
- Чорна звістка для Тернополя: загинув боєць Віталій Бабій
- “На щиті” додому на Тернопільщину повертається захисник Дмитро Самосюк
Левко Крупа був педагогом-філологом, був активним Рухівцем, депутатом Верховної Ради, тривалий час працював директором обласної телерадіокомпанії та видавав газету «Тернове поле». А в домівці подружжя Левка та Марії Крупів часто організовували літературні вечори та наукові зібрання.
Його вірші сповнені патріотизму, любові до рідного краю, до жінки та землі. А понад усе Левко Крупа прагнув незалежності своєї країни. Через це зазнав переслідувань радянським режимом, однак не скорився. За його життя вийшли поетичні збірки – «Чотири струни», «У дзеркалі плуга» і «Міра болю».
У майбутньому у рідному селі Левка Крупи планують організувати його меморіальний музей, а також проводити щорічні грудневі літературні читання.