Інженерно-конструкторська група ТНПУ передала антидронну рушницю своєму доценту, а нині захиснику України

Опубліковано:
8 Січня, 2024 о 15:15

Інженерно-конструкторська група ТНПУ передала військовослужбовцям 53 бригади антидронну рушницю. Прийняв нове обладнання доцент кафедри теорії і практики перекладу ТНПУ, а на час війни — наш захисник, головний сержант Валерій Панченко на псевдо Професор.

Обладнання, яке сьогодні було передане, вже успішно випробуване у військових частинах, адже понад два десятка таких рушниць, сконструйованих у ТНПУ, рятують життя наших воїнів на фронті.



null

Фото з мережі Інтернет

Рушниця призначена для примусової посадки ворожих дронів. Валерій Панченко уже має досвід роботи з подібними литовськими зразками. Каже, що така зброя є необхідною, адже наша війна це — війна дронів, хоч на початку їх не було у жодної зі сторін.

“Пташками кишить все небо, там на передовій найчастіше чуємо дуже характерний звук пропеллера,  — розповів Професор. — За допомогою антидронних систем ми робимо примусову посадку дронів: вони зависають в повітрі, поки не закінчиться заряд, а потім опускаються на землю”.

Трофеями ворожі квадрокоптери стають нечасто — окупанти їх підступно нашпиговують різного роду небезпекою. Залишають наші воїни лише ті, які проходять спеціальну перевірку.

Антидронна зброя відмінно служить для відводу небезпеки і рятує найцінніше — життя захисників, є ефективним інструментом в арсеналі українських сил у боротьбі із сучасними загрозами. Передачу рушниці ініціювала конструкторська група, яка працює над різними технічними рішеннями для збройних сил. Ректор ТНПУ Богдан Буяк подякував військовим за активну оборону країни і величезний внесок, який важко переоцінити. Підкреслив, що кожен на своєму фронті працює заради спільної головної мрії. Зокрема співпраця між університетом і військом сприяє не лише розвитку технологій, а й зміцненню обороноздатності, що є дуже відрадно. Запевнив, що інженерно-конструкторська група ТНПУ продовжить свою важливу роботу для забезпечення військових новими технічними рішеннями.

Оксана Чмиленко,

Провідний фахівець зі зв’язків із громадськістю ректорату ТНПУ.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Богдан Буяк, #ТНПУ
Коментарі





Опілля квас
Інтерв'ю
Ірина біля офісу компанії Google, де керує розробкою двох мобільних додатків.
12:19, 5 Вересня, 2024

Від прибиральниці до консультантки великих IT-компаній: історія уродженки Тернопільщини у Кремнієвій долині

ТОП новини тернопільщини: