Інженерно-конструкторська група ТНПУ передала військовослужбовцям 53 бригади антидронну рушницю. Прийняв нове обладнання доцент кафедри теорії і практики перекладу ТНПУ, а на час війни — наш захисник, головний сержант Валерій Панченко на псевдо Професор.
Обладнання, яке сьогодні було передане, вже успішно випробуване у військових частинах, адже понад два десятка таких рушниць, сконструйованих у ТНПУ, рятують життя наших воїнів на фронті.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Рушниця призначена для примусової посадки ворожих дронів. Валерій Панченко уже має досвід роботи з подібними литовськими зразками. Каже, що така зброя є необхідною, адже наша війна це — війна дронів, хоч на початку їх не було у жодної зі сторін.
“Пташками кишить все небо, там на передовій найчастіше чуємо дуже характерний звук пропеллера, — розповів Професор. — За допомогою антидронних систем ми робимо примусову посадку дронів: вони зависають в повітрі, поки не закінчиться заряд, а потім опускаються на землю”.
Трофеями ворожі квадрокоптери стають нечасто — окупанти їх підступно нашпиговують різного роду небезпекою. Залишають наші воїни лише ті, які проходять спеціальну перевірку.