Безпековий вишкіл «Цивільний захист населення в умовах воєнного стану: виклики та механізм забезпечення» відбувся в Класичному університеті Тернополя

Опубліковано:
13 Грудня, 2023 о 09:10

Для студентiв та аспiрантiв, якi навчаються за спецiальностями «Менеджмент» i «Публiчне управлiння та адмiнiстрування», а також професорсько-викладацького колективу кафедри менеджменту, публiчного управлiння та персоналу факультету економiки та управлiння ЗУНУ був органiзований безпековий вишкiл «Цивiльний захист населення в умовах воєнного стану: виклики та механiзм забезпечення».

Захiд провели провiднi фахiвцi Головного управлiння Державної служби України з надзвичайних ситуацiй у Тернопiльськiй областi.Безпековий вишкiл проходив у межах Школи лiдерiв ефективного управлiння кафедри менеджменту, публiчного управлiння та персоналу ЗУНУ на базi ГУ ДСНС України у Тернопiльськiй областi (м. Тернопiль, вул. Лесi Українки, 6).

Вишкiл розпочався з вiтальних слiв д.е.н., професора, завiдувача кафедри менеджменту, публiчного управлiння та персоналу ЗУНУ Михайла Шкiльняка та начальника ГУ ДСНС України у Тернопiльськiй областi, полковника служби цивiльного захисту, доцента кафедри менеджменту, публiчного управлiння та персоналу ЗУНУ, доктора фiлософiї з менеджменту Вiктора Маслея.

Вiктор Маслей розповiв присунiм про роль, функцiї, завдання та структуру ГУ ДСНС України у Тернопiльськiй областi.

Практичний семiнар «Цивiльна безпека в умовах воєнного стану: порядок укриття населення в захисних спорудах цивiльного захисту» провiв начальник управлiння органiзацiї заходiв цивiльного захисту ГУ ДСНС України у Тернопiльськiй областi, полковник служби цивiльного захисту Iгор Греса.

Пiсля семiнару вiдбувся тренiнг «Надання домедичної допомоги в разi виникнення надзвичайної ситуацiї», який провели начальник лiкарсько-експертної комiсiї ГУ ДСНС України у Тернопiльськiй областi, капiтан служби цивiльного захисту Володимир Мацик та майстер виробничого навчання кусiв цивiльного захисту Навчально-методичного центру цивiльного захисту та безпеки життєдiяльностi Тернопiльської областi Вiктор Сокольвак.

Практичне заняття «Правила поведiнки населення при виявленнi вибухонебезпечного предмету» провiв для присутнiх провiдний фахiвець вiддiлу органiзацiї реагування на надзвичайнi ситуацiї та гуманiтарного розмiнування управлiння реагування на надзвичайнi ситуацiї ГУ ДСНС України у Тернопiльськiй областi, пiдполковник служби цивiльного захисту Роман Рогатинський. У його супроводi учасники вишколу  також побували у кiмнатi мiнної безпеки.

Згодом вiдбулася екскурсiя у Музей пожежно-рятувальної справи, пiд час якої завiдувач вiддiлу агiтацiйно-пропагандистської роботи центру забезпечення дiяльностi ГУ ДСНС України у Тернопiльськiй областi Наталiя Сидорчук розповiла присутнiм багато цiкавого.

Родзинкою заходу була презентацiя центру управлiння в надзвичайних ситуацiях у супроводi начальника оперативно-координацiйного центру ГУ ДСНС у Тернопiльськiй областi, полковника служби цивiльного захисту Вiталiя Осадчого.

На завершення вишколу студенти та викладачi мали можливiсть ознайомитися з пожежно-рятувальною технiкою. Пiд час цього їх  супроводжував начальник вiддiлу органiзацiї пожежно-рятувальних робiт, служби та пiдготовки пiдроздiлiв управлiння реагування на надзвичайнi ситуацiї ГУ ДСНС України в Тернопiльськiй областi, пiдполковник служби цивiльного захисту Андрiй Фенканiн, який розповiдав про технiку та вiдповiдав на питання учасникiв заходу.

Зазначимо, що програма вишколу була продуманою, дуже цiкавою, насиченою, враховувала умови воєнного стану, що дозволило  присутнiм на вишколi пiдвищити обiзнанiсть у сферi безпечної життєдiяльностi та  зрозумiти засади цивiльного захисту населення.

Сподiваємося, що такi практико-орiєнтованi заходи для студентiв, аспiрантiв i викладачiв кафедри будуть проводитись ГУ ДСНС України в Тернопiльськiй областi i надалi, адже безпекова компонента – одна iз найважливiших для пiдготовки сучасних фахiвцiв!

null

Фото з мережі Інтернет
null

Фото з мережі Інтернет
null

Фото з мережі Інтернет

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #дснс, #ЗУНУ
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених
22:20, 11 Липня, 2024

Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених

Блоги

ТОП новини тернопільщини: