Ця делікатна проблема є значно більш поширеною, ніж навіть може здатися. В той же час вона все ще табуйована в суспільстві. Тому не кожен пацієнт розповість про негаразди в інтимному житті навіть у лікаря на прийомі, попри те, що в багатьох випадках зниження лібідо причини пов’язані насамперед зі станом здоров’я.
Зниження статевого потягу виглядає так:
Перегляньте також:
- Прикордонники заперечили закриття кордону для чоловіків із інвалідністю 3-ї групи
- Маніпуляції про штрафи для жінок, які не стали на військовий облік
- відсутність інтересу до сексуальної активності будь-якого виду;
- відсутність сексуальних фантазій і думок.
Фактори, які впливають на лібідо
Бажання інтимної близькості залежить від дуже багатьох факторів, таких, як фізичне самопочуття, емоційний стан, ступінь втоми і рівень стресу, спосіб життя, якість сну і стосунки з партнером. Якщо з-поміж них якийсь фактор є проблемним, він може суттєво вплинути на рівень лібідо як у чоловіків, так і у жінок. Консультація уролога чи гінеколога, пов’язана з цим питанням, дає можливість обговорити всі аспекти вашого життя, які впливають на рівень лібідо.
Причини зниження лібідо у жінок
- Стрес і поганий сон
Причини зниження лібідо у жінок часто пов’язані з надмірним щоденним навантаженням. Якщо жінка працює, “тягне” на собі весь побут і дітей, вночі їй хотітиметься лише одного – міцно заснути. Хронічна втома і стрес – найпоширеніші причини, чому жінки перестають навіть думати про інтимну близькість.
- Післяпологовий період
Протягом 6 тижнів після народження дитини жінці завжди рекомендують статевий спокій – для відновлення статевих органів і загоєння пологових
травм потрібен час. Догляд за новонародженою дитиною в перші місяці її життя може бути дуже виснажливим – і це теж негативно впливає на лібідо жінки.
- Прийом ліків
Не тільки в жінок, а й у чоловіків зниження лібідо може бути пов’язане з прийомом медикаментів. Особливо цим відомі антидепресанти. Звісно, це не аргумент проти медикаментозної терапії, але про всі побічні ефекти, зокрема і про зникнення статевого потягу, має знати ваш лікар – він може скоригувати дозу чи порекомендувати якийсь метод, який компенсує дію побічного ефекту. Ще однією причиною зниження лібідо у жінок може бути прийом гормональних контрацептивів – про це теж слід повідомити гінеколога, який їх призначив. Деякі КОК можуть викликати подразнення в області вульви, а це може стати прямою перешкодою.
- Біль
Від болю під час статевого акту (диспареунії) страждає багато жінок, але далеко не кожна говорить про це вголос, особливо якщо біль незначний. Це обов`язково слід обговорювати – і з партнером, і з лікарем.
Причини зниження лібідо у чоловіків
- Хронічні захворювання
Зниження лібідо у чоловіків може бути наслідком гіпертонії, цукрового діабету, високого рівня холестерину, зайвої ваги. Це зумовлено як суто фізіологічними, так і психологічними причинами. В першу чергу слід звернутися до лікаря, компетентного в лікуванні цих хвороб, і тільки тоді почати працювати над підвищенням лібідо.
- Чоловічий клімакс
Гіпогонадизм, або чоловічий клімакс, проявляється не такими гострими симптомами, як жіночий. Але природнє згасання статевої функції з віком властиве і чоловікам після 45-50 років, і її якість напряму залежить від стану здоров’я і способу життя.
Відновлення лібідо: рекомендації та методи
Якщо втрата лібідо не пов’язана з серйозними хворобами чи гормональними змінами, підвищити лібідо можуть такі вжиті заходи:
- корекція ваги;
- налагодження нормального режиму сну;
- підвищення стресостійкості, впорядкування режиму праці та відпочинку;
- нормалізація харчування, відмова від алкоголю;
- більша фізична активність;
- при необхідності – сімейна психотерапія, робота над покращенням стосунків у парі.
Якщо ж зниження лібідо причини має глибші, зокрема пов’язані з гормональними розладами чи хронічними захворюваннями, слід насамперед звернутися до лікаря.
Консультації з фахівцями та медична допомога
Перш ніж працювати над вирішенням проблеми низького лібідо, слід виключити можливі проблеми зі здоров’ям, які стали цьому причиною. Для цього лікар-уролог або гінеколог призначає такі діагностичні процедури:
- УЗД органів малого тазу;
- лабораторні аналізи;
- детальне опитування пацієнта щодо анамнезу та способу життя.
Серед хвороб, які можуть негативно впливати на лібідо, перше місце займають різноманітні запальні процеси сечостатевої системи, зокрема така поширена і дуже неприємна хвороба, як цистит. Жінки хворіють на цистит частіше, а причиною хвороби може стати банальна застуда. Детальніше про те, як лікувати цистит, ви можете прочитати тут https://omegamc.ua/ua/tsistit.html