ТНПУ — у групі найменших ризиків серед закладів вищої освіти

Опубліковано:
20 Жовтня, 2023 о 11:00

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка став цьогорічним фаворитом серед вишів. За даними Державної служби якості освіти України він відзначений як університет з найнижчим ризиком. Що це означає для вступників?

Державна служба якості освіти України визначила ступені ризику суб’єктів господарювання у сфері вищої освіти в 2023 році. Із 290 закладів вищої освіти до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику належать 28 (10%), середнім — 186 (64%), а з незначним — 76 (26%).Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка належить до третьої групи, маючи найнижчий рівень ризику, який становить 15 балів, що є найкращим показником порівняно з іншими університетами в Тернополі.

У порівнянні із іншими тернопільськими вишами у ТНПУ найменший індекс ризику – 15 (Західноукраїнський національний університет – 20, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя — 25, а Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського – 35).

За якими критеріями оцінювали ступінь ризику?

У держслужбі якості освіти враховували чисельність студентів за останні три роки; кількість науково-педагогічних (педагогічних) працівників, працевлаштованих за основним місцем роботи; стан оприлюднення на офіційному веб-сайті закладу вищої освіти визначених законодавством документів та інформації; кількість порушень вимог законодавства у сфері вищої освіти, виявлених за результатами заходів державного контролю, проведених упродовж останніх п’яти років, що передують плановому періоду; наявність відокремлених структурних підрозділів; наявність іноземних здобувачів вищої освіти; частку неакредитованих спеціальностей, освітніх програм.

Менший ризик свідчить про те, що університет ставить більше зусиль у покращення якості освіти та дотримання законодавчих вимог. Це є важливим фактором, для вступників, які шукають стабільність та відповідність освіти стандартам.

Формування та оприлюднення переліку закладів вищої освіти за ступенями ризику має на меті дати змогу звернути увагу на чинники, що збільшують ризики провадження освітньої діяльності, та вжити заходів на запобігання зростання кількості балів за відповідними критеріями, повидомив офіційний сайт Державної служби якості освіти України. https://sqe.gov.ua/perelik-zvo-stupeni-ryzyku-2023/

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #ТНПУ
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу
20:15, 18 Липня, 2024

“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу

Блоги

ТОП новини тернопільщини: