Поблизу Тернополя зберігається копія чудотворної ікони, яка «найніжніше лікує рани, завдані війною»

Опубліковано:
6 Жовтня, 2023

В храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Мар’янівка, що поблизу Тернополя, зберігається копія чудотворної ікони «Скоропослушниці», ймовірно, виконана найпізніше у 19 ст. Як зазначив настоятель храму отець Іван Зозуля, який дослідив ікону, на це вказує рама і характерна для того часу різьба.

У зверненні до парафіян о. Іван зазначив: «Наша запрестольна ікона є копією чудотворної ікони Матері Божої «Скоропослушниці». Ця ікона є знаною з X століття і зберігається в афонському монастирі «Дохіяр».

В Україні завжди шанували копії цієї чудотворної ікони, а для Тернопільщини вона є рідкісною. Можна сказати, що у наш складний час вона «найніжніше лікує рани, завдані війною».

До речі, за переказами, чудотворна ікона Матері Божої «Скоропослушниці» написана в Х ст. Назвали її так у ХVIІ ст., коли сталося чудо в Афонському монастирі «Дохіар». Монах Ніл, коли заходив до трапезної, через неуважність коптив лучиною образ Божої Матері, що висів над входом. Одного разу почув від образу Богородиці голос. Він закликав його надалі не коптити ікону. Чернець подумав, що це жарт якогось брата, знехтував знаменням і продовжував ходити в трапезну з лучиною, яка коптить. І раптом він осліп. Гірко розкаявшись, зрозумівши свій гріх неналежного ставлення до святині, молився Ніл перед іконою Божої Матері, благаючи про прощення. І знов почув дивний голос, який сповістив про прощення і повернення зору, та наказав сповістити всій братії: «Відтепер ця ікона Моя буде називатися «Скоропослушниця», тому що всім тим, хто приходить до неї, буду являти швидку милість і скоро буду слухати їхні прохання». Пресвята Богородиця виконала і тепер виконує Свою обіцянку – виявляє швидку допомогу й утіху всім, хто з вірою до Неї приходить.

Хочемо нагадати, що минулого року було відреставровано п’ять старовинних ікон, які також віднайшли у храмі села Мар’янівка.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #ікона, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»
20:16, 16 Квітня, 2024

Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»

Блоги
Найбільше читають: