За допомогою калькулятора і формули, можна порахувати витрати палива

Опубліковано:
17 Вересня, 2023 о 11:43

Щоб розрахувати витрати палива на 100 км, потрібно зробити кілька простих маніпуляцій. Щоб правильно розрахувати витрати палива на 100 км навіть не потрібен бортовий комп’ютер.

На більшості сучасних авто є вбудований комп’ютер, який видає водієві безліч даних, у тому числі, і витрати палива на 100 км. Якщо ж ваш автомобіль не володіє подібною функцією, то порахувати витрати палива цілком можна самостійно.Якщо ви людина завбачлива, то для правильного розрахунку коштів на обслуговування автомобіля, потрібно знати, як правильно порахувати витрати палива. Найпростіший спосіб — калькулятор витрати палива на 100 км. Відповідні міні-програми доступні на величезній кількості сайтів.

Водночас, якщо під рукою немає інтернету, то витрати палива можна запросто розрахувати самостійно. Подібний навик буде не зайвим, особливо якщо враховувати, що дані виробника щодо витрати палива в автомобілі завжди трохи занижені.

Читайте також

В Україні стало простіше отримати водійське посвідчення
Як правильно експлуатувати та доглядати автомобіль восени: поради водіям

Як порахувати витрати палива

Для розрахунку витрати палива, у першу чергу, потрібно заправити повний бак бензину або дизеля, а також обнулити добовий кілометраж. Тепер залишається тільки чекати, а якщо точніше, то проїхати кілька сотень кілометрів, щоб автомобіль показав свої реальні апетити.

Коли ви проїдете кілька сотень кілометрів, то потрібно знову заїхати на заправку і залити повний бак. На цьому етапі нам потрібно запам’ятати скільки палива ми залили вдруге і скільки кілометрів було на добовому одометрі (пробіг, який автомобіль проїхав між двома заправками).

Як порахувати витрати палива на 100 км

Щоб отримати об’єктивні результати, варто їздити в своїй звичній манері і не намагатися використовувати економний стиль їзди, якщо він не притаманний вам як водієві. В ідеалі, щоб в процесі їзди між двома заправками ви покаталися як в місті, так і по трасі, щоб отримати реальну середню витрату.

Щоб розрахувати витрати палива автомобіля, потрібно витрачене паливо поділити на пройдену відстань, а число яке у вас вийде потрібно потім помножити на 100. Якщо автомобіль витратив 28 літрів бензину на 200 кілометрів дороги, то розрахунки будуть мати наступний вигляд: 28/200 x 100 = 14 л/100 км.

Як порахувати витрати палива на км

Бувають ситуації, коли потрібно порахувати витрати палива на 1 км. Відносно точні розрахунки вам може надати тільки бортовий комп’ютер автомобіля. Якщо ж подібної функції в авто немає, то залишається тільки один варіант — користуватися формулою обчислення витрати палива на 1 км.

Для того, щоб дізнатися, скільки палива автомобіль витрачає на 1 кілометр, потрібно витрату л/100км поділити на 100. Таким чином, якщо наш автомобіль витрачає 14 літрів бензину на 100 км, то на 1 км авто буде споживати 0,14 літрів бензину або 140 мілілітрів.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #витрати, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #пальне, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мирослав Домбрович
20:02, 14 Липня, 2024

Мирослав Домбрович: «Ворог розуміє лише силу, тому нам треба зміцнюватися та давати відсіч»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: