У Тернополі відбувся брифінг на тему: запобігання домашньому насильству й протидія насильству у дитячому середовищі.
Як розповів заступник начальника управління превентивної діяльності Нацполіції області Василь Дідух, з початку року в області зареєстрували більше 2000 випадків домашнього насильства.
Перегляньте також:
- Тернопільські атрульні нагадують школярам правила безпечної поведінки у приміщенні й на вулиці
- На Тернопільщині у школі діти били та цькували однолітків
«На облік ми поставили майже 1 000 осіб за вчинення домашнього насильства. Загалом на обліку нараз є більш як 2500 людей», – каже Василь Дідух.
Координатор соцпроектів, що спрямовані на захист прав дітей, Оксана Шлюсар каже, реєструють у випадки булінгу серед дітей.
«Ми бачимо, що попри часткову зміну форми навчання, а саме перехід на онлайн-форму, булінг серед дітей не зник. Навпаки, тепер, під час війни, коли багато дітей виїхали з батьками на проживання за корндон, ми фіксуємо випадки булінгу і там, в інших країнах. Булінг чинять, зокрема місцеві діти», – розповіла Оксана Шлюсар.
Учасники брифінгу також розповіли, що на Тернопільщині проводять роботу для запобігання насильству.
«На Тернопільщині надаються соціальні послуги та тимчасове проживання особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, зокрема, потерпілим від домашнього насильства. У п’яти територіальних громадах, а саме Лановецькій, Шумській, Теребовлянській, Товстенській, Тернопільській за кошт державної субвенції (2 млн. гривень) створені мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб. На базі центрів соціальних служб діє 21 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги. На жаль, під час війни домашнє насильство не припиняється, а здійснюється по відношенню до жінок, чоловіків, людей похилого віку та дітей, котрі піддаються й булінгу. Працівники поліції, громадських організації, соціальних служб проводять активну профілактичну й інформаційну роботу серед населення щодо боротьби з домашнім насильством», – йшлося на брифінгу.