Тернопільські громади зможуть взяти участь в програмі транскордонного співробітництва

Опубліковано:
17 Квітня, 2023

У травні стартує прийом заявок на Програму транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027, в якій зможуть взяти участь громади із західних областей України, серед яких і Тернопільщина.

Про це повідомляють у регіональному офісі «U-LEAD з Європою» у Тернопільській області.

Старший експерт Представництва у Львові Спільного Технічного Секретаріату Програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 Василь Хім’як розповів, що у 2023 році прийматимуться заявки тільки за двома напрямками – «Довкілля» та «Здоров’я». Прийом проєктних пропозицій стартує у травні та  триватиме до 31 липня 2023 року.

«Інші пріоритети цього року не розглядатимуться, але громади можуть вже розпочати роботу над пошуком партнерів, підготовкою проєктів та заповненням заявок. Цей процес складний та тривалий, тому до нього потрібно підійти готовим», – радить він.

Загальний бюджет Програми у четвертому фінансовому періоді на 2021-2027 рр. складає 187,4 млн. євро, на самі проєкти виділено 170,3 млн. Визначено п’ять основних пріоритетів – «Довкілля», «Здоров’я», «Туризм», «Співпраця» та «Кордони».

Всі проєкти поділені на три групи – великі інфраструктурні, регулярні та малі. Експерт наголошує, що «тверду» складову, пов’язану з будівництвом, закупівлями чи іншими видами діяльності бажано поєднувати із «м’якими» компонентам у вигляді навчань чи інших заходів, де важливою є людиноцентричність.

Проєкти на 90% фінансуватимуться Європейським Союзом, а інші 10% повинні забезпечити партнери. Зараз ведуться обговорення щодо 100% фінансування зі сторони європейської спільноти, враховуючи ситуація в Україні, але остаточного рішення ще не прийнято.

Василь Хім’як розповів, що брати участь в конкурсі зможуть партнери з Польщі та України з територій, які визначенні в умовах.

«В Україні подавати свої заявки зможуть органи місцевого самоврядування та інші некомерційні організації з Рівненської, Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Ключовим у процесі подачі проєктних заявок має бути саме партнерство», – зазначив експерт

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Interreg NEXT Польща-Україна
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: