Проблемна шкіра – не вирок, її стан можна покращити. Потрібно лише виділити час, ознайомитись з основними правилами догляду, підібрати необхідну косметику та регулярно нею користуватися. Звичайно, на це піде не один тиждень, але вже за декілька місяців можна буде забути про надокучливі прищі, комедони, жирний блиск та інші неприємні явища.
Правила догляду за проблемною шкірою
Правильний догляд за шкірою, ретельно підібрана дерматокосметика, в комплексі з правильним харчуванням можуть значно покращити її стан та позбавити від значної кількості висипань. Тому дуже важливо дотримуватись наступних правил догляду:
- вмиватись зранку та ввечері, використовуючи гель для вмивання з саліциловою кислотою (в ідеалі для ранкового догляду вибирати більш м’який та ніжний, для вечірнього – активніший);
- щодня використовувати засіб з SPF фільтром 30+;
- використовувати ввечері двоетапне очищення (гідрофільна олія або міцелярна вода та гель для вмивання);
- особливу увагу приділити очищувальному гелю – він не повинен очищувати до скрипу;
- не витирати обличчя рушником – лише промокнути одноразовим паперовим рушником або серветкою;
- піклуватись про достатнє зволоження, в тому числі з середини (пити достатньо води);
- забути про б’юті-блендер, адже він є джерелом та розплідником шкідливих бактерій, краще наносити тон чистими пальчиками;
- регулярно мити кисті для макіяжу, найкраще це робити щодня або раз у два дні (якщо використовуються щоденно);
- не перевантажувати шкіру “важкими” тональними засобами, краще віддати перевагу BB або CC крему.
І найголовніше – використовувати лише якісну доглядову та декоративну косметику з хорошим складом. Бренд CeraVe представляє ефективні косметичні засоби, у складі яких є кераміди для шкіри, що забезпечують їй красу та молодість.
Активні компоненти для проблемної шкіри
Вибираючи косметику для проблемної шкіри важливо звертати увагу на її склад, зокрема, активні компоненти, які в ньому містяться. Найкраще у боротьбі з проблемами шкіри діють:
- саліцилова кислота;
- ретинол;
- кераміди;
- ніацинамід;
- бензоїл пероксид;
- BHA кислоти.
Обов’язково треба аналізувати концентрацію активних компонентів для початку найкраще вибирати мінімальну, після звикання можна збільшувати процент активу. Не рекомендується починати з великої концентрації, адже це може спричинити опік або інші небажані реакції на непідготовленій шкірі.
Перед використанням активів обов’язково слід проконсультуватись з фахівцем та визначити, чи немає у вас протипоказань.