Ексректору ТНМУ, відомому академіку з Тернопільщини – виповнилось 94 роки

Опубліковано:
11 Січня, 2023
10 січня свій день народження відзначає відомий медик з Тернополя.

94 роки виповнюється доктору медичних наук, професору, академіку Академії наук вищої школи України, багаторічному ректору Тернопільської державної медичної академії імені І. Я. Горбачевського, голові Тернопільської обласної асоціації педіатрів Івану Семеновичу Сміяну.Своє життя Іван Семенович повністю присвятив науці та медицині і продовжує надалі нести свою почесну місію. Його вклад у розвиток медичної сфери неоціненний і заслуговує на високу пошану, наголосили у Тернопільській обласній клінічній лікарні.

Нагадаємо, Іван Семенович Сміян народився 10 січня 1929 року в селі Білка, нині Охтирського району Сумської області. Проживає у Байківцях неподалік Тернополя.

Автор і співавтор понад 700 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі 72 монографій, посібників, брошур, лекцій, 32 книг спогадів.

Ім’я вченого занесено до книги «2000 найвидатніших людей століття» Інтернаціонального біографічного центру в Кембриджі.

У січні 2009 року 80-річчя Івана Семеновича Сміяна в Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського відзначили проведенням Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педіатрія сьогодення і майбутнього».

До 80-річчя академіка Сумська обласна наукова медична бібліотека видала бібліографічний покажчик літератури «Академік Іван Семенович Сміян».

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Іван Сміян, #ТНМУ
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: