«Ораторія Вічності» – так назвала свій творчий проєкт, приурочений 300-річчю від народження Григорія Сковороди, письменниця, просвітянка, краєзнавиця, педагогиня із Доброводів Збаразького району, Марія Назар.
Презентація відбувалася у Буцнівській бібліотеці Великоберезовицької громади, яку організувала завідувачка бібліотеки Оксана Бандак.
Марія Назар, у якої за плечима 44 роки педагогічної діяльності, невтомна і працьовита, немов та сковородинівська бджілка на ниві україністики. У її творчому доробку 12 поетичних книг і 10 краєзнавчих. Разом – двадцять років творчої діяльності. У доброму товаристві однодумців, що завітали на згадану зустріч, велася щира і сповідально-пізнавальна бесіда. Може й тому пані Марія нарекла сільську бібліотеку духовним пунктом незламності. Дванадцять поетичних книг – це дванадцять струн, яким відповідає назва кожної книги. «Соло» (за назвою книги) її творчих пошуків безмежне, як і сама творчість: акровірші, рубаї, катрени, сонети, тавтограми, глоси. На думку письменниці, кожна творча людина повинна бути неспокійною, постійно перебувати у творчому пошуку. Її зріла досвідчена душа має особливий зв’язок із природою («У плесі тиші»), тому чимало творів народжуються (народились) на лоні природи. З особливим теплом згадує і цитує (світлої пам’яти) свого творчого вчителя і наставника Богдана Березу. Його думка про літературу для неї важлива: «Література – це дерево. У ньому є коріння: Григорій Сковорода, Іван Котляревський; стовбур – Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка; гілочки – класики літератури, яких чимало; листочки – сучасні поети і прозаїки». Значна складова пані Марії – її мандрівки духовними місцями. І що важливо, вдруге ніколи не повертається до тих місць, де побувала, бо душа прагне нових пілігримних доріг. Єдине місце на планеті, куди захотіла повернутись вдруге – був Єрусалим. Однак війна стала на заваді. Та подорож – то окрема велика тема у її житті, адже серце відгукнулось на неї спочатку щоденниковими записами, а згодом через кілька років, духовною поетичною збіркою «Єрусалимськими стезями». До дня народження Григорія Сковороди Марія Назар підготувала добротну книгу «Наш Сковорода: від А до Я». Це своєрідний путівник для кожного українця – від малого й до великого. Він допомагає не просто відкрити для себе світ безмежної душі філософа, а й почерпнути в ній найсокровенніше – Божу благодать і стати ще кращим, аніж ти був досі.
На зустріч із письменницею завітали бібліотекарі громади. Враженнями поділилися отець-доктор Михайло Пастух, парох села отець Євген, староста села Марія Мац, завідувачка Серединівської бібліотеки Марія Колоденна. Мистецькою окрасою творчої події став виступ юних бандуристок.