Лікарі закликають жителів Тернопільщини бути обережними на природі, щоб не отримали опіки від шкідливої рослини – борщівщника. Медики кажуть, в області протягом останніх років ця рослина поширюється дуже активно, а це означає, місцеві жителі мають бути дуже обережними, аби не завдати шкоди здоров’ю. 

«Борщівник Сосновського» нагадує величезні «зонтики» кропу із білими квітами та сягає 2-3 метрів заввишки. Росте борщівник переважно обабіч дороги, біля водойм чи лісів. Мало того, що рослина порушує нормальне функціонування екосистем, пригнічує природну рослинність, вона ще й несе неабияку небезпеку для життя та здоров’я людей.



Справа в тому, що зелена маса борщівника містить фурокумарин, який при потраплянні на шкіру людини здатний спричиняти важкі опіки. Через 1-2 дні після контакту із рослиною пошкоджена поверхня тіла досягає кількох сантиметрів, важко гоїться та загострює появу інших шкірних захворювань. Окрім цього, борщівник є небезпечним дихальним алергеном, що має сильний запах.

Щоб вберегтися від впливу борщівника, варто дотримуватися наступних порад:

– вирушати на природу слід в одязі, що прикриває руки і ноги;

– не ходити в зарослих місцях босоніж;

– не торкатися до листя, квітів чи стебла борщівника оголеними руками;

– якщо ви виявили, що борщівник росте на вашому подвір’ї чи городі, його необхідно терміново скосити. Пам’ятайте про захисний одяг та рукавиці!

– Оптимальний час для скошування рослини – перед виходом рослини в трубку (період активного росту – квітень – травень);

– якщо ви все ж отримали опік від борщівника, місце ураження слід промити водою з господарським милом та звернутися до лікаря», – розповідають медики.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #борщівник
Коментарі





Інтерв'ю
Інтерв'ю з випускницею ТНПУ Христиною Луцик
19:13, 7 Жовтня, 2024

Христина Луцик: кожен день — це боротьба за життя. Інтерв’ю з випускницею ТНПУ

ТОП новини тернопільщини: