Експерти U-LEAD навчали тернопільські громади залучати додаткові ресурси в умовах війни

Опубліковано:
21 Червня, 2022 о 23:00

Залучення додаткових ресурсів для свого розвитку важливий напрямок в роботі органів місцевого самоврядування. Експерти «U-LEAD з Європою» чимало уваги приділяли цій темі до війни та продовжують допомагати територіальним громадам й зараз. Фахівці тернопільських громад взяли участь в інформаційній сесій на тему «Організація проєктної діяльності під час воєнного стану», яку організували у регіональному офісі U-LEAD у Тернопільській області.

З громадами працювали Олександра Фадєєва та Петро Гоцалюк, експерти «U-LEAD з Європою» з управління проєктним циклом.«Якісний проєктний менеджмент повинен стати основою для діяльності територіальних громад. Чимало громад мають проблеми з виконанням бюджету, тому їм слід активно працювати над залученням додаткових ресурсів. Проєктний менеджмент може стати хорошим інструментом у цьому процесі», – зазначила Наталія Онищук, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Тернопільській області.

Петро Гоцалюк розповів учасникам заходу про особливості розробки та реалізації проєктних пропозицій для швидкого реагування на грантові конкурси під час воєнного стану.

«В Україні зараз багато конкурсів швидкого реагування. Для тилових територіальних громад актуальним залишаються питання щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам та підтримки бізнесу. Пропозиції від донорів підлаштовані під потреби громад, яким слід стежити за оновленнями та подавати якісні заявки», – зазначив Гоцалюк.

Зараз більшість проєктів від 6 місяців до 1 року. Донори скоротили розгляд аплікаційних заявок в межах 5-7 робочих днів. Розмір грантів коливається від 1 тис. доларів до 500 тис. доларів, все залежить від виду діяльності. Є певні зміни в подачі заявок – їх можуть подавати органи місцевого самоврядування, громадські організації та фізичні особи.

Олександра Фадєєва презентувала учасниками інформаційної сесії актуальні грантові можливості, в яких можуть брати участь територіальні громади.

Наприклад, «Shelter Ukraine» у співпраці з Razom For Ukraine підтримує соціальні ініціативи, які вирішують гуманітарні проблеми цивільного населення в умовах війни. Підтримуватимуться ініціативи громадських організацій, які працюють у населених пунктах до 250 000 населення. Організації зможуть отримати до 200 тисяч гривень благодійної допомоги. Гроші можна використати на облаштування прихистків для переселенців, придбання продуктів харчування, медикаментів, товарів першої необхідності, засобів гігієни для людей, які постраждали внаслідок військових дій.

Також серед актуальних конкурсів є пропозиції спрямовані на підтримку здатності громадянського суспільства діяти в умовах надзвичайних ситуацій. Наприклад, конкурс «Швидка підтримка спроможностей громадянського суспільства України діяти в надзвичайних обставинах», який реалізується ІСАР Єднання у межах стратегічного партнерства з ЄС.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #велосипед
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: