«Виокремити проєкти освітніх та медичних закладів в окремий розділ Громадського бюджету», – таку петицію зареєструвала у єдиній системі місцевих петицій Юлія Хлопова. Зокрема, у тексті петиції авторка зазначає:
Читайте також
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
«Щороку в Тернополі відбувається конкурс Громадського бюджету. Ініціатива хороша, бо таким чином тернополяни можуть впливати на якість життя в рідному місті, втілювати цікаві та корисні ідеї.
Але що відбувається по факту?
Освітні заклади та заклади комунальної власності подають на Громадський бюджет багато своїх проєктів. І переважно ті проєкти виграють. Благоустрій території, ремонт дороги біля навчального закладу чи спортивного поля – це, звичайно, базові потреби, які міська влада повинна забезпечувати без жодних конкурсів. На жаль, ці витрати не фінансуються в достатньому обсязі, тож навчальні заклади змушені шукати можливості для їх покриття через конкурс.
Як наслідок, проєкти активістів чи ініціативних груп, спрямовані на розвиток міста, чи інновації втрачають будь-яку можливість реалізації, адже їм нереально набрати більше голосів, ніж велика школа. До того ж, комунальні заклади доволі часто використовують адмінтиск під час голосування, що є неприпустимим, бо нівелює ідею Громадського бюджету як такого.
Що маємо на практиці?
Результатом таких непродуманих умов конкурсу стало те, що з 16 проєктів-переможців «Громадського бюджету 2022» 15 стосуються освітніх закладів і один – лікарні (12 проєктів стосуються шкіл, 1 – ліцею, 1 – коледжу, 1 – університету).
Жоден з проєктів активістів не зміг набрати необхідної кількості голосів.
В інших містах України, наприклад, є успішний досвід вирішення цієї проблеми. У Львові освітні та медичні проєкти відділені в окремий розділ та змагаються між собою, що є цілком логічно.
В зв’язку з цим пропоную внести зміни до Положення «Про Громадський бюджет Тернопільської міської територіальної громади», якими передбачити:
1) виокремлення проєктів освітніх та медичних закладів в окремий розділ конкурсу;
2) заборону застосовувати адміністративний тиск керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, з метою підтримки певних проєктів Громадського бюджету. В разі порушення заборони передбачити процедуру зняття таких проєктів з голосування», – пише Юлія Хлопова.
Нагадаємо, щоб цю петицію розглянули у міській раді – за 30 днів вона має зібрати 300 голосів.