Територіальна громада – жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів кількох сіл, селищ, міст, що мають єдиний адміністративний центр (стаття 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. №1150 затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. №1150 Положення «Про державну реєстрацію статутів територіальних громад» (далі – Положення) Реєстрація статутів територіальних громад сіл, селищ, міст (крім м. Києва), в тому числі статутів об’єднаних територіальних громад, утворених згідно із Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», здійснюється відповідними територіальними органами Мін’юсту.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
Прийняття та видача документів здійснюється через центри надання адміністративних послуг або шляхом подання їх до відповідних територіальних органів Мін’юсту.
Для реєстрації статуту територіальної громади необхідно подати наступні документи:
- заява встановленого зразка;
- статут територіальної громади (далі – статут) у двох примірниках та на електронних носіях;
- копія рішення представницького органу місцевого самоврядування про затвердження статуту, оформлена відповідно до законодавства;
- витяг з протоколу пленарного засідання представницького органу місцевого самоврядування щодо затвердження статуту.
Заява про реєстрацію статуту та подані з нею документи розглядаються у 30-денний термін.
За результатами розгляду заяви та документів здійснюється реєстрація статуту або надається обґрунтована відмова в його реєстрації.
У разі реєстрації статуту видається свідоцтво про державну реєстрацію статуту територіальної громади встановленого зразка.
Підставою для відмови в реєстрації статуту може бути його невідповідність Конституції та законам України. У такому разі, орган, що здійснює реєстрацію статуту, не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення про відмову в його реєстрації інформує про таке рішення заявника.
Рішення про відмову в реєстрації статуту може бути оскаржено в судовому порядку.
Реєстрація статуту територіальної громади, здійснюється БЕЗОПЛАТНО!