Така подія відбулася 7 листопада 2021 року в с. Плебанівка, що неподалік Теребовлі, Тернопільської області. Тут парафіяни та священики відмічали 120 років від дня заснування каплички УГКЦ Івана Богослова.
Спершу відбулося Богослужіння, його спільно проводили священослужителі УГКЦ – отець Іван Довгошия, декан Теребовлянського деканату, настоятель церков в с. Лошнів та с. Сущин, отець Михайло Бочан, настоятель церков в с. Глещава та с. Боричівка(колись був настоятелем церкви і в с. Плебанівка), отець Богдан Винницький настоятель церкви Івана Богослова в с. Плебанівка. Після цього святі отці промовили проповіді. Зокрема, декан, отець Іван подякував парафіянам за віддане служіння Богу та піклування про свою парафію й відмітив 83-річну мешканку села Юлію Летняк, яка однією з перших приймала участь у відновленні каплиці(див. відео) та вручив їй грамоту за це від Архієпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівської УГКЦ Василя(Семенюка). Отець Михайло також дякував всім парафіянам за служіння Богу, добре відношення, згадував своє служіння в цій парафії, наводив повчальні морально-духовні приклади й промовив: «Якщо парафіяни поважають свого настоятеля, то тоді в даній парафії завжди все добре. Ви, шановні, браття й сестри так і велися, за що вам велика подяка та шана». Теперішній же настоятель отець Богдан коротко розповів про історію даної каплиці: «120 років тому вона виглядала трохи не так, як сьогодні, адже не було прибудови, тієї, що спереду, її добудували та відновили вже в перших роках становлення Незалежної України. А за радянщини тут спершу розміщувалася кузня, а пізніше склад хімічних речовин. Нині в нас є дві активні сестриці, це Ірина Попків і Наталя Скверес, завдяки їх старанням за останні неповні три роки добре було відновлено каплицю всю в середині, включаючи й теплу підлогу. Я дякую їм та всім парафіянам за спільний вклад у становлення нашої каплиці!»
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
Ну, а пані Наталія Марцинів, громадська активістка, внесла і свій вклад до святкування 120-річчя каплиці. Вона з молодими людьми підготувала привітання для всіх, а власне особисто для пані Юлії її правнучка Ліля Марчин виконала пісню « Алилуя, Алилуя…» Пані Наталія у своєму виступі згадала з розповіді сестри парафії пані Юлії про те, як та разом з іншими в часи радянщини було викрали статую Матінки Божої та переховували й зберегли її таким чином до кращих часів. « Пані Юля, або як її кличуть в селі – цьоця Юля, – продовжує пані Наталія, – була першою невтомною будівницею, сестрицею цієї каплиці, її нового відродження. Цікава й історія її родини: виявляється, що до будівництва каплиці ще за Польщі були причетні бабуся та дідусь пані Юлії, Явдоха та Петро. Думаю, що наша каплиця заслуговує на більш детальне вивчення в історичному плані. А чотирма кутами відновлення каплиці є, найперше, цьоця Юля, потім два священики – о. Михайло та о. Богдан, ну і нарешті, шановні, це всі ми з вами, парафіяни».
Виніс подяку пані Юлії й староста села Володимир Козак. Він в знак поваги подарував їй книгу колишнього директора та історика школи цього села Ігоря Могильницького «На лівому березі Гнізни», де є згадка про історію каплиці Івана Богослова в с. Плебанівка.
Потім сама пані Юлія дякувала отцям та всім присутнім за добрі слова та розповідала про ті тяжкі давні буремні лихоліття. А в кінці її виступу пані Наталія Марцинів побажала цьоці Юлії, щоб вона прийшла ще на 140-ліття каплиці, тоді всі разом відзначать і її 100-ліття. До того ж зажадала, щоб цьоця Юля це твердо пообіцяла, що та і зробила.
Далі на подвір’ї каплиці біля хреста відбувся чин освячення води трьома священиками та обхід церкви. На закінчення всіх було запрошено на частування різними смаколиками, одним з яких був торт із цифрою на ньому 120 та трьома запаленими свічками. Загасити ці свічки доручили пані Юлії та отцю Михайлу.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/11/08/dd19d7fa091899c97f1c8a89c2937c0d.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/11/08/5b861ae1f06df1dd16d39dc0cdc8f077.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/11/08/f7307a2146de413e3c6fa1389295fbfd.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/11/08/f63b109032006711e0ba145c99fa0943.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/11/08/f1a098744b7ec42c7626657f71ac8256.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/11/08/cd9877c10907021b74d61fff0d687293.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/11/08/e7a27837284eab7c453846bfd8729e58.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/11/08/0101c30736d92b867c1e9281e6649a66.jpg)
Більше фото можна переглянути тут.
Віктор Аверкієв