Сергій Надал: Тернополяни матимуть доступне тепло у домівках

Опубліковано:
30 Жовтня, 2021

Ціна на тепло у Тернополі до завершення оплювального сезону залишиться без змін, а облгази збираються підвищити вартість доставки газу.

 • Що відбулося
 • Головне. Оператори газорозподільчої системи (облгази) оприлюднили наміри підвищити вартість доставки газу. В середньому, вже з січня наступного року вартість цієї послуги може зрости у 2-4 рази залежно від регіону. Найбільші тарифи оприлюднили Луганськгаз, Уманьгаз, Одесагаз, де тариф може зрости на понад 400 %, якщо відповідне рішення підтвердить НКРЕКП, національний регулятор тарифів. Тернопільміськгаз хоче підняти ціну доставки на 200 %, а Тернопільгаз на 100 %.
 • Деталі. Більшість операторів ГРМ, які забезпечують доставку “блакитного палива” до домівок українців, перебувають у власності українських олігархів. Люди і громади фактично є заручниками олігархічної монополії. Споживач може змінити постачальника газу, але не може поміняти оператора газової мережі.
 • Міський голова Тернополя Сергій Надал, неодноразово звертав увагу на непрозорість формули “доставки газу” і недостатню обґрунтованість нарахування тарифу “за доставку газу”. Також міський голова звертав увагу поганий стан обслуговування газових мереж операторами і звертався до уряду з пропозицією передати мережі на обслуговування місту, щоб гарантувати безпеку і надійність газопостачання.
 • Уряд, у свою чергу, обіцяв ще рік тому скасувати необґрунтовані тарифи на доставку, однак поки ситуація залишилася без змін.  

  Читайте також

  Попри складну ситуацію Тернопіль збереже діючі тарифи на тепло для городян
  Сергій Надал: ім`я Степана Бандери як прапор національно-визвольного руху
 • У Тернополі, попри складну ситуацію, усі бюджетні установи, зокрема школи, лікарні, садочки, будуть,  а також населення будуть забезпечені теплом. Про це повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал.Вартість тепла і гарячої води до кінця опалювального сезону змінюватися не буде.
 • Цитата. “Вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води для населення не зросте, ціна для населення до кінця опалювального сезону 2021/2022 залишається без змін”, – повідомив Сергій Надал.
 • Що робити
 • Разом з тим, міський голова Тернополя наголосив, що світ входить у глибоку енергетичну кризу. Тому єдиним виходом є впровадження альтернативної енергетики та енергоефективних технологій.
 • “Світова енергетична криза набирає обертів. Почалось кілька місяців тому з дефіциту газу, який спричинила сума факторів, зокрема – маніпуляції Росії з штучним зменшенням поставок та виснаження ресурсів у європейських сховищах. Як наслідок – п’ятиразове зростання цін. Не знаю, яким має бути рішення у короткостроковій перспективі. Але, стратегічно, для світу є лише один сценарій – інвестиції у альтернативні джерела енергії”, – зазначив Сергій Надал у своєму дописі у Facebook.
 • Нагадаємо. Завдяки вжитим у попередні роки заходам з модернізації ЖКГ та проведеній термомодернізації бюджетних установ, навіть попри різке зростання вартості енергоносіїв, Тернопіль має змогу платити на третину менше, ніж мав би заплатити, якщо б таких заходів не було. Завдяки вжитим заходам, вдалося комунальні виробники тепла зменшили споживання газу на 25 %, і споживання електроенергії — на 40 %.
 • Що було раніше
 • Тернопіль більше десяти років тому розпочав активно впроваджувати енергоощадні технології. Проводилися роботи з встановлення ІТП, що в автоматичному режимі регулюють подачу теплоносія. Тобто, коли на вулиці холодно, подача теплоносія збільшується, коли на вулиці тепло — зменшується. Повністю змінювалося обладнання на сучасні зразки. Відбувся перехід від застарілої чотирьохтрубної системи подачі тепла, до двотрубної, яка є звичною для більшості європейських країн. За великі інвестиції у сферу енергозбереження чинний міський голова Сергій Надал не раз зазнавав критики з боку місцевої опозиції. Однак, теперішня ситуація енергетичної кризи, показує, що таке рішення було правильними.
 • Кілька тижнів тому міський голова Тернополя Сергій Надал закликав європейських політиків відмовитися від зайвої дипломатії, оскільки головний розпалювач енергетичних воєн відомий — це Росія, котра прагне знищити енергетичну незалежність усієї Європи, зазначивши, що треба негайно збиратикоаліцію проти Кремля і його політики газового зашморгу. Також міський голова Тернополя закликав Європу, дати чітку перспективу інтеграції України до внутрішнього єдиного ринку ЄС, включно з енергетикою. Сергій Надал вважає, що ЄС має перестати загравати з Росією.
 • Міський голова також пропонував спрямувати на потреби населення та теплокомуненерго газ українського видобутку, який є значно дешевшим. Міністр економіки Олексій Любченко визнав, що український газ коштує не більше 3000 грн за тисячу кубометрів, що приблизно у 7-10 разів менше ніж ціна на європейських біржах. Згідно висновків експертів газу українського видобутку достатньо, щоб покрити потреби ЖКГ та населення.
 • Сергій Надал також був одним з ініціаторів Меморандуму між урядом та громадами, який підписали кілька тижнів тому. Згідно меморандуму ціна на газ для населення була зафіксована на рівні 7,96 грн за кубометр. Уряд зобов’язався покрити “енергетичні борги” перед громадами за попередні роки у розмірі 30 млрд грн, які виникли внаслідок урядових тарифних рішень та пообіцяв надати допомогу у розмірі 11 млрд грн на поточний опалювальний сезон. Також місцевим громадам обіцяли передати частину Податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), щоб збільшити надходження до місцевих бюджетів.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Надал, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тарифи, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: