На фото 1912 року можна побачити, як виглядав Троїцький собор Почаївської Лаври на Тернопільщині. Храм почали будувати в 1906 році, а завершили будівництво у 1912 році. Тому на кадрах можемо побачити новий храм.
З історії храму відомо, що фундамент собору заклали раніше, у 1899 році, проте будувати почали лише у 1906 році. Ініціатором побудови святині був священноархімандрит Лаври архієпископ Антоній. Автором проєкту був архітектор Олексій Щусєв. Будівничий взяв за приклад зразки новгородсько-псковської архітектури.
Перегляньте також:
- Місто Чортків: ретроспектива на столітніх світлинах
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
Собор розписував лаврський художник ієродиакон Дамаскін (Малюта). Але через Першу світову війну розписав тільки притвор, вівтар храму, частково південну і західну стіни.
У 1970-х роках місцеві іконописці за ескізами художників Щербакова і Фролова завершили розпис храму. У 1990-і роки храм відреставрували та позолотили купол.
Тетяна Яцечко-Блаженко
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/07/01/9d1f1a1b207b96a1454532de4ba31102.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/07/01/06da9940be1b3b708cb81a887bf0aed5.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/07/01/418a9b3635ff1551bf406bb28cf88fc5.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/07/01/713aa7c0eb7f2881e9f7a5ac56191f03.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2021/07/01/fe90d4b452bbf4c48add48e78dd215f1.jpg)
Джерело фото: e-bay.de