У червні Тернопіль двічі став місцем проведення масштабних турнірів з бойових мистецтв. Відкритий чемпіонат зі змішаних єдиноборств ММА у нашому місті провели 19-го червня, а через тиждень, 26-го червня, тут змагалися за першість представники таїландського боксу. Наше видання про всі особливості організації та проведення заходів дізнавались у засновника СК «Workout Hall», голови Тернопільських обласних федерацій тайського боксу та змішаних єдиноборств ММА – Богдана Юлика.
– Пане Богдане, знаємо, що на чемпіонати у Тернопіль з’їхалися сотні спортсменів. Як вдалося залучити стільки регіонів на обласні змагання?
Перегляньте також:
- Нетверезий “доброволець” розбив двері військкомату в Тернополі
- Тернопіль вшанував 80-річчя депортації лемків
– Справді, до нас на змагання приїхали навіть більше учасників, ніж їх збирається на деяких всеукраїнських турнірах. Наш Відкритий чемпіонат зі змішаних єдиноборств ММА зібрав понад 180 спортсменів різних вікових та вагових категорій з 12 областей України, а на змагання з тайського боксу майже 160 учасників з 11-ти регіонів. До нас приїхали учасники з Київської, Черкаської, Херсонської, Одеської, Чернігівської, Житомирської, Вінницької, Дніпропетровської, Рівненської, Чернівецької, Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Всі наші гості зауважили, що організація чемпіонату відповідала рівню всеукраїнських змагань. І ми цим насправді пишаємось. Повірте, чимало сил і часу моєї команди було затрачено впродовж підготовки, але це точно було не марно.
– Участь у чемпіонатах була безкоштовною. Знаємо, що зазвичай для спортсменів передбачені стартові внески. Чому Ви вирішили це проігнорувати?
– Так, справді, ми, чи не перші в Україні, провели такі масштабні змагання без збору коштів на їх організацію. Більше того, ми продовжуватимемо цю практику і надалі. Турніри, які ми організовуємо, не лише не передбачають жодних вступних внесків для спортсменів, а й навпаки – ми преміюємо і будемо в подальшому заохочувати перспективних учасників. Ми розуміємо, що не у всіх охочих займатися є така можливість. Тому намагаємось робити все для того, щоб спорт був справді доступним для всіх.
– Але ж витрати все ж були і, напевно, чималі.
– Звичайно, що підготовка та проведення таких чемпіонатів потребують витрат: це і оренда приміщення, і монтаж рингу та октагону, і витрати на виготовлення медалей та кубків, і пам’ятаємо, що ми нагороджували переможців і фінансово. Попри все, ми, поставили собі за мету підтримку і розвиток спортивної молоді, тому для наших обласних федерацій тайського боксу та ММА, спорткомплексу «Workout Hall» та залів-партнерів, питання покриття таких витрат є принциповим.
– Щодо глядачів. Знаємо, що і для них вхід був вільним та ще й призи розігрували. Чому саме такий підхід?
– Я вкотре наголошую на тому, що ми реально намагаємось залучити до спорту якомога більше людей. Так склалося, що у Тернополі такого рівня турніри, та ще й з бойових мистецтв, відбуваються вкрай рідко, якщо не ми перші їх і організували. І ми з командою вирішили, що варто робити такі заходи справді святом і для глядачів. Адже, будемо відверті, далеко не кожен прийде змагання, де потрібно заплатити за вхід. А коли вхід вільний, то прийдуть не лише рідні чи друзі спортсменів, а й всі охочі. А ті, хто вперше побачить поєдинки, відчує ті емоції, точно якусь частинку себе віддадуть спорту. Ми хочемо максимально популяризувати бойові мистецтва, і добре розуміємо, що платний вхід на змагання цьому не сприятиме. Наші чемпіонати показали, що глядачі варті того, щоб безкоштовно приходити на такі заходи, адже їхня підтримка формує атмосферу та дуже важлива для учасників.
– На чемпіонат з ММА приїхали і зіркові гості. Знаємо, серед запрошених був засновник і президент WWFC (World Warriors Fighting Championship), Володимир Тесля та Денис Бондар український боєць, чемпіон WWFC, чемпіон світу GAMMA.
– Так, вони наші друзі і радо прийняли запрошення відвідати Тернопіль. До речі, Володимир Тесля також і голова Української федерації змішаних бойових мистецтв (UF MMA), в нашому місті він був уперше і воно йому дуже сподобалось, як і рівень організації чемпіонату. Денис Бондар також відзначив якість проведення змагань, і ми це дуже цінуємо. Щодо Кубка міського голови з таїландського боксу, то до нас також завітали чимало професійних учасників, серед них – чемпіон Всесвітніх ігор з таїландського боксу, український спортсмен – Сергій Куляба та Василь Сорокін – чемпіон Європи, які теж зауважили, що організація та проведення змагань відбувалися на найвищому рівні. Такі відгуки нас мотивують, і ми надалі намагатимемось працювати ще краще.
– Підбиваючи підсумки чемпіонатів, чи все задумане вдалося втілити і що плануєте надалі?
– Щодо висновків, то ми зрозуміли, що організовувати такі масштабні змагання 2 тижні поспіль – насправді важко. Адже ми намагалися все зробити якнайкраще. Щиро дякую свої команді – вони неймовірні молодці! Ці чемпіонати показали, що бойові мистецтва у Тернополі розвиваються і ми продовжуватимемо робити все для того, аби наше місто стало своєрідною спортивною столицею України. Якщо ж говорити про плани, то очікуйте нових спортивних подій вже восени цього року.