У Тернополі стартував форум коаліцій громадських активістів

Опубліковано:
26 Березня, 2021 о 22:13

25 березня у місті Тернополі розпочався форум «Коаліції активістів – плюси, мінуси, підводні течії», який проводить команда громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад». У заході беруть участь громадські активісти з Тернопільської, Рівненської, Хмельницької, Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської областей.

На початку заходу керівник громадської організації Максим Черкашин розповів про важливість об’єднання в коаліції та виокремив основні переваги, які можна отримати від цього активістам та територіальним громадам.«Наша основна ціль – створення в шести областях заходу України коаліцій громадських організацій, які отримають необхідний інструментарій та організаційну підтримку для діяльності. Важливо, щоб коаліції були дієвими, а до їх складу входили вмотивовані організації та активісти. Попереду у нас багато роботи та комунікації з активістами, які будуть готовими до подальшої співпраці», – резюмував Максим Черкашин.

З активістами працювали досвідчені тренери, кожен з яких презентував свій блок питань. Робота форуму розпочалася з розгляду важливої теми – «Що таке коаліція ОГС і для чого вона може бути потрібна вашій громаді?», яку презентував Тарас Хавунка, голова ГО “Львівський Регуляторний Хаб”.

Експерт на прикладі коаліції «Реанімаційний пакет реформ» презентував суть та структуру коаліції, як об’єднання кількох громадських організацій. Пан Тарас наводив багато практичних кейсів, завдяки чому учасники могли наочно побачити специфіку роботи коаліції.

«Громадська спілка «Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ» – це об’єднання 26 громадських організацій, які спільно діють для розбудови демократичної, правової конкурентоспроможної України з незалежним громадянським суспільством. Коаліція реалізувала чимало успішних проєтків, які стосуються різних напрямків, включаючи питання пов’язанні з створення нових коаліцій. Об’єднання має чітку структуру та чіткий розподіл обов’язків по адвокації, комунікації, міжнародній співпраці та інших напрямках, що дозволяє втілювати багато успішних проєктів», – розповів Тарас Хавунка.

Тему діяльності коаліції громадських організацій продовжив Іван Омелян, експерт з розвитку спільнот та коаліцій, але в контексті напрацювання стійкості майбутнього об’єднання.

«Коаліція – це усвідомлене рішення та визначення того, що я втратив, а що здобув. Це питання стратегічне, оскільки тактично правильніше рухатися самому, але слід розуміти, що коаліція може акумулювати набагато більше ресурсів, ніж одна організація», – підкреслив експерт.

Друга половина дня стартувала з розгляду організаційної структури коаліції та процесу планування її діяльності. З учасниками заходу працював Василь Томчишин, співзасновник коаліції «Тернопільський Центр Реформ», який ділився досвідом створення, діяльності та іншими «секретами» роботи першої коаліції у Тернопільській області. Тренер проаналізував кожен з етапів, які проходить коаліція з моменту появи задуму щодо її створення.

«Коаліція має стати виваженим рішенням для всіх її учасників, кожен має усвідомлюватися свою роль та розуміти, що для досягнення поставлених результатів потрібно працювати, а не чекати готових рішень. Структура коаліції – це спільне бачення її подальшого розвитку, від цього багато залежатиму у м айбутньому. Немає ідеальної моделі, потрібно напрацьовувати свої підходи та постійно вдосконалювати їх. Необхідно чітко розділити обов’язками між основними органами, які входять в структуру коаліції. Практикується підписання додаткової угоди чи хартії, я якій все буде регламентуватися. Бути у керівному органі – це не лише статус, а й зобов’язання. Обов’язково потрібно планувати свою діяльність, тільки так можна досягти успіху», – зазначив Василь Томчишин.

Перший робочий день форуму завершився спілкуванням активістів з представниками донорських організацій. Наталія Клочун, програмна консультантка Європейського фонду за демократію в Україні та Олена Розказова, представниця Міжнародного фонду «Відродження» презентували учасникам заходу потенційні можливості для коаліцій громадських організацій.

Громадські активісти отримали унікальну можливість напрямку поспілкуватися з донорами та поставити запитання, які найбільше їх цікавили, зокрема щодо грантових можливостей, заповнення заявок чи реалізації проєктів.

“Програма першого дня форуму була цікавою, виступало чимало спікерів, які презентували різні теми, які стосуються створення та діяльності коаліцій. У мене виникла ідея створити коаліцію громадських організацій міжмуніципального характеру, в яку можуть увійти організації різного спрямування. Сподіваюся у нас все вийде, розраховуватимемо на підтримку експертів проєкту “Центр розвитку громадської активності”, – ділиться Дмитрій Глобак, керівник ГО “Простір розвитку громад” з Буковини.

Захід реалізовує громадська організація  Освітньо-аналітичний центр розвитку громад в рамках проєкту Центр розвитку громадської активності за підтримки European Endowment For Democracy.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #форум, #черкашин
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: