З 1 квітня на Тернопільщині вводять безкоштовні послуги для вагітних

Опубліковано:
23 Березня, 2021 о 10:13

Вже за декілька тижнів в Україні почнуть діяти нові правила ведення вагітності та пологів. Майбутнім мамам перерахували усі послуги, що будуть їм надаватися у лікарні безплатно та обов’язково. Національна служба здоров’я України у Facebook повідомила про нові правила.

Вже з 1 квітня вагітним буде надаватися окремий пакет послуг медично допомоги абсолютно безоплатно. До слова, майбутні мами мають змогу обрати той лікувальний заклад, де вони хочуть спостерігати вагітність. Не має значення, де проживає вагітна жінка чи де вона зареєстрована за місцем проживання.Отже, вагітним у медичному закладі, що співпрацює з НСЗУ, повинні надати таку медичну допомогу:

– лікувальний заклад бере вагітну під нагляд, лікар розробляє індивідуальний план щодо ведення вагітності відповідно групи ризику та зобов’язаний його виконувати;

– вагітні безплатно здаватимуть аналізи та проходитимуть інструментальні обстеження. Сюди входять аналізи крові, встановлення групи крові та резус-фактору, визначення глюкози, наявність білка тощо;

– перевірка на різні інфекції та віруси;

– профілактичні заходи для того, щоби після пологів у жінки не виникло ускладнень чи захворювань;

– у разі виникнення підозри, що у дитини можуть бути патології, вагітну можуть направити до лікаря-генетика чи інших спеціалістів;

– в разі необхідності – направлення на лікування у стаціонар;

– проходження занять у “Школі відповідального батьківства”;

– лікар зобов’язаний надавати вагітній повну інформацію щодо перебігу її стану.

Також з минулого року пологи в медичних закладах стали безплатними. Але, якщо вагітна хоче, щоби пологи приймав конкретний лікар, то за таку послугу доведеться заплатити згідно з тарифами медзакладу.

Переглянути весь обсяг медичної допомоги вагітним можна на сайті НСЗУ, відкривши документ специфікації до пакету “Ведення вагітності в амбулаторних умовах” https://nszu.gov.ua/vimogi-pmg-2021.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #вагітність, #лікарня, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Яросла Лемішка: “На сцені Тернопільської обласної філармонії – вперше прем’єра мюзиклу”
21:19, 18 Червня, 2024

Яросла Лемішка: “На сцені Тернопільської обласної філармонії – вперше прем’єра мюзиклу”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: