16-річна Настя Берлізева зі Зборова, представила власну колекцію одягу на Ukrainian Fashion Week.
Про перший дизайнерський досвід, власні враження та плани на майбутнє з дівчиною поговорила «Сорока».
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
– Дизайн одягу мені подобається вже давно. Однак від 9-го класу я не могла вирішити, чим займатимусь далі. Думала поступати на перекладача з корейської, проте її я вже достатньо добре знаю, – розповідає Настя Берлізева.
Щоб дізнатися більше про створення одягу дівчина почала навчатися в Львівській Школі Мод.
– Перші два модулі, які ми проходили влітку, з червня по серпень, мене туди машиною возив тато. Осінню я вже їздила сама. Насправді, дорога виснажує тому, що потрібно було вставати о шостій ранку, а додому я поверталася приблизно о десятій вечора. Звичайно це не дуже добре впливало на здоров’я. В мене є родичі в Львові, тому періодично я залишалася в них ночувати, – каже юна дизайнерка.
Викладач Львівської Школи Мод Марина Чорнявська, розповідає, у своїй групі Настя була наймолодшою, проте, справлялася не гірше старших учнів.
– Анастасія в нас дуже сумлінна учениця. Вона насправді прикладала дуже великих зусиль під час всього курсу і старанно виконувала кожен етап роботи: від утворення лекал до пошиття одягу. Дівчина володіє дуже великим багажем знань, – розповідає пані Марина. – Серед учениць школи вона наймолодша. Спершу ми навіть не знали, скільки їй років. Вона себе поводить досить доросло, тому навіть не спадає на думку, що їй 16. В її групі були учениці значно старші від неї за віком, але її це абсолютно не бентежило. Анастасія йшла зі всіма в ногу, а інколи навіть випереджувала.
На створення власних моделей одягу юну дизайнерку надихнули 2000-ні, каже Настя.
– По-перше, це роки, в які я народилася і пам’ятаю змалку. Це моє дитинство. Стилі одягу, які я дуже люблю. В них багато гламуру: мій улюблений рожевий колір, чорний та білий – класичні. Ікони стилю цього часу – Брітні Спірс та Періс Хілтон. Все це мене надихало під час роботи, – розповідає вона. – Представлено 5 моделей одягу. Хочу зазначити, що весь декор зроблено вручну. Одяг зшито з натуральних тканин високої якості.
Свою колекцію одягу дівчина змоделювала та втілила в життя за три місяці.
– Спроектувала я її у листопаді, практично за місяць, відшивати почала вже в грудні і закінчила наприкінці січня. Але потрібно враховувати, що у січні був локдаун та Різдвяні свята. На початку роботи з колекцією до Львова я їздила двічі на тиждень, на вихідних. В грудні доводилося їздити чотири рази на тиждень, тоді як в січні я практично постійно була там.
Рідні та друзі захоплення підтримували, але наскільки все серйозно – не здогадувалися, каже Настя Берлізева.
– Звичайно, рідні знали, що я їжджу на курси та моделюю щось, але ніхто не думав, що це настільки масштабно. Що все це будуть відшивати і мої ескізи стануть реальним одягом, який буде представлений на всю Україну, – зазначає десятикласниця.
Анастасія зізнається, коли дізналася про власну участь у Ukrainian Fashion Week була здивована.
– Коли дізналася, що колекцію буде представлено, я була трішки вражена. Не сильно, звичайно, бо не уявляла собі тих масштабів і зусиль, які прикладають люди, щоб туди попасти. На думку тих, хто мене знає, це велике досягнення, але я потратила на це доволі мало часу. Звичайно, зусиль пішло багато але дехто тратить набагато більше. Тож поки я й сама не усвідомлюю, що дійшла до такого рівня. Для мене це маленька перемога, – каже дівчина.
У подальших планах юної дизайнерки – створення нової колекції та заснування власного бренду.
– Я планую нову колекцію. Там буде набагато більше моделей. Сподіваюся, що мені вдасться представитися з нею на Ukrainian Fashion Week. Упродовж останнього тижня я відпочивала та відновлювала сили, тож тепер повертаюся до роботи, – говорить Настя. – Зараз я займаюся розробленням власного бренду під моїм прізвищем BERLIZEVA і скоро колекція з’явиться в продажу.