Сучасний ЦНАП має бути в кожній громаді, – Ігор Дем`янчук

Опубліковано:
31 Січня, 2021

Адміністративні послуги – важливий елемент реформи децентралізації, адже органи місцевого самоврядування отримують додаткові повноваження щодо їх надання. Для людини ж значно зручніше отримати ту чи іншу послугу у своїй громаді ніж їхати в районний центр.

На цьому акцентував увагу перший заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Дем`янчук під час робочої наради з питань функціонування ЦНАПів в області.

«Якісні та комфортні послуги доступні для всіх – це великий крок на шляху до сервісної держави і належного урядування. Тому дуже важливо, щоб у кожній об`єднаній територіальній громаді працював сучасний ЦНАП. Наразі в області працює 29 ЦНАПів, 15 з них – в ОТГ. Як відомо, 3 листопада цього року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі». Він передбачає створення до 01.01.2022 року центрів надання адміністративних послуг міськими, селищними радами, що здійснюють свої повноваження в населених пунктах – адміністративних центрах районів (станом на 1 січня 2020 року) та прийняття (за потреби) майна ЦНАПів, утворених при районних державних адміністраціях, що ліквідовуються. Закон передбачає суттєві зміни у підходах до організації роботи  ЦНАП. . Тому наше основне завдання  сьогодні –  докласти максимум зусиль та знайти спільні рішення, щоб забезпечити мешканців області якісними адмінпослугами», – наголосив перший заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Дем`янчук.

Під час наради заслухали 11 голів ОТГ, де планують створити/модернізувати ЦНАПи.

Нагадаємо, до кінця 2022 року у об’єднаних громадах з населенням більше 10 тис. мешканців передбачено створення ЦНАП та належної мережі віддалених робочих місць, щоб громадяни мали змогу отримати базові адміністративні послуги не виїжджаючи за межі свого населеного пункту до центру територіальної громади.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #ЦНАП
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»
20:16, 16 Квітня, 2024

Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»

Блоги
Найбільше читають: