«Контінентал Фармерз Груп» працює над збереженням ресурсів ґрунту

Опубліковано:
11 Грудня, 2020 о 07:43

«Контінентал Фармерз Груп» впроваджує біологізацію виробничих процесів. Особливу увагу Компанія приділяє відновленню і збереженню ґрунтів, тому, попри традиційну систему обробітку, працює у напрямку біологізації та відновлення родючості. Щоб поповнити землю органічними речовинами, агрохолдинг використовує сидерати, курячий послід та компост.

Компостування — новий напрямок для «Контінентал Фармерз Груп». Щороку на елеваторах Компанії залишається орієнтовно 5–6 тисяч тонн різноманітних відходів, які зазвичай утилізували, витрачаючи додаткові кошти. Відтепер ці відходи переробляють на компост. Щоб зберегти цінні речовини, спеціалісти агрохолдингу працюють над різними схемами заготівлі. До прикладу, якщо відходи містять мало елементів живлення, до них додають торф, фосфоритне борошно, курячий послід.null

Під час компостування «Контінентал» використовує також різноманітні комбінації бактерій та грибів. Завдяки їм можна не лише пришвидшити процес приготування компостів, а й провести знезараження сировини від патогенної мікрофлори та мобілізувати важкодоступний фосфор. І хоч об’єм фосфору, який розщеплюють бактерії, відносно невеликий, якщо вносити їх кожного року, можна набагато якісніше використовувати ресурси ґрунту та зменшити кількість внесення мінеральних добрив, — наголошують в «Контінентал Фармерз Груп». Підтверджують це досліди, які проводить на полях Компанії відділ агрономічної експертизи.

«Контінентал» ретельно вивчає властивості своїх полів, щоб знати, які компости за агрохімічною характеристикою потрібні ґрунтам — рН-підвищувальні, рН-знижуючі чи з нагромадженням фосфору. Таким чином кожна компостна суміш буде унікальною та адаптованою під потреби конкретного поля. В Компанії кажуть, що з допомогою компосту з різним хімічним складом можна знизити до оптимального рівня pН в карбонатних гуртах і стабілізувати pH в кислих.

«Контінентал Фармерз Груп» вже має певні напрацювання у сфері компостування — Компанія облаштувала на Львівщині майданчик для заготівлі компосту. У планах — створення й інших таких пунктів та вдосконалення технології заготівлі, щоб отримувати якісний компост.

Серед інших органічних добрив, що використовує «Контінентал», — курячий послід, який є цінним джерелом корисних речовин для сільськогосподарських культур. Компанія купує його на пташиних фермах. Вносять курячий послід в сухому вигляді розкидачами з розрахунку 5–7 тонн на гектар, потім здійснюють глибоке рихлення землі. Щоб знезаразити послід, використовують біопрепарати — природні бактерії та гриби, які сприяють пришвидшенню розкладання рослинних решток у ґрунті, пригніченню патогенної мікрофлори та оздоровленню ґрунту.

Вирощування сидератів — рослин, які культивують перед посадкою основної культури, щоб покращити фізичні та хімічні властивості ґрунтів, а також збагатити їх корисними елементами живлення — це ще один спосіб органічного підживлення, яке використовує «Контінентал Фармерз Груп». Сидерати підтримують хорошу вологоутримуючу здатність ґрунту, сприяють його розщільненню, є джерелом мікро- та макроелементів. При внесенні сидератів агрохолдинг ретельно досліджує фізико-хімічні властивості ґрунту, щоб визначити, яка суміш краще підходить для кожного поля. Завдяки їх внесенню, «Контінентал» планує зменшити використання мінеральних добрив. Цього року на полях Компанії, де вже зібрали озимі культури, було посіяно близько 4 тис. га сидератів. У наступному році ці площі планують збільшувати до 10 тис. га. Окрім власного вирощування, використовують вже готові суміші, які купують в спеціалізованих компаній.

Органічні добрива вносять на всіх землях, які обробляє «Контінентал». В Компанії зазначають, що прагнуть зберегти ресурси ґрунту, і саме активне використання органічних добрив у виробництві відновлює його фізико-хімічні властивості. Таким чином «Контінентал Фармерз Груп» вдосконалює свою систему землеробства та дбає про родючість земель, на яких працює.

Надія Штокало

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Контінентал Фармерз Груп, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу
20:15, 18 Липня, 2024

“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу

Блоги

ТОП новини тернопільщини: