На Тернопіллі реалізовують проєкт реформування інтернатних закладів

Опубліковано:
22 Листопада, 2020 о 09:13

20 листопада, у тернопільському прес-клубі відбувся круглий стіл на тему: «Турбота про дитину: реалії та перспективи», з нагоди Всесвітнього дня дитини. Організовано захід Міністерством соціальної політики України в рамках проєкту «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області».

Саме 20 листопада в різні роки було прийнято декілька важливих документів спрямованих на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Зокрема, це Декларація прав дитини, а також Конвенція ООН про права дитини.«Тридцять один рік тому була прийнята Конвенція ООН про права дитини, яку ще називають світовою конституцією. Наступного року буде тридцять років як Україна ратифікувала цю Конвенцію і ми маємо поставити собі оцінку, що ми виконали, а що ні», – наголосила міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

null

Під час круглого столу міністр окреслили ті проблеми та питання, які є дуже важливими, та потребують пошуку правильних шляхів вирішення. А саме: реформа децентралізації, відповідальність громад, правильна політика створення служб у справах дітей в громадах та їх повноваження на дотримання прав дітей. А також питання захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

«Ми маємо непогані досягнення, в 2006 році в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховувалися 2614 дітей, це було 2,5% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Сьогодні ж їх – 91%. Але я знаю, в цій системі треба добре розібратися – куди дитина влаштовується, що з нею відбувається, чи це збільшується кількість будинків сімейного типу або прийомних сімей, чи все ж таки відбувається щось інше. Але найголовніше те, що є діти, які не влаштовуються. Вони тривалий час перебувають в закладах, навіть понад той термін, який мали б там бути. Тому треба розібратися, хто недопрацьовує, чому дитина там перебуває, чому не приймаються рішення про позбавлення батьківських прав. Чому механізм працює так, що дитина не повертається в свою біологічну родину або не знаходить іншу. Це дуже критичне питання», – зазначила  Марина Лазебна.

Дитині для повного та гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння – саме рядки з преамбули Конвенції про права дитини є лейтмотивом проекту, який здійснюється в Тернопільській області під назвою «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей».

null

Керівник Проекту Володимир Кузьмінський наголошує, що реформа деінституціалізації особливо в умовах децентралізації, це дуже складна проблема і тут немає простих рішень.

«Для кожного інтернатного закладу, для якого розроблявся план трансформації та який ми обговорювали в експертному середовищі з громадськістю, ми завжди говорили, що немає простих рішень. Це не ідеальне рішення, але це те найкраще, що можна зробити в даних умовах, якщо ми дбаємо про інтереси дитини, думаємо про персонал цього закладу, розуміємо як використати інфраструктуру  і як працювати з громадами.

За двадцять один місяць реалізації Проекту в Тернопільській області нам вдалося скоротити кількість дітей , які перебувають на цілодобовому вихованні в усіх комунальних закладах інституційного догляду та виховання на 35,5%», – зауважив пан Володимир.

Тернопільщина – одна з чотирьох областей в Україні, де реалізовується пілотний проект та вже показала досить хороші результати. Також, в області докладають максимум зусиль для розвитку патронатних сімей, поширення сімейних форм виховання та допомоги сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах.

«Держава виділяє субвенцію на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, для будівництва малих групових будинків, для отримання житла для дітей-сиріт. Власне, за ці кошти починаючи з 2017 року було утворено чотири будинки сімейного типу і придбано для них відповідне житло», – розповідає начальник Служби у справах дітей Тернопільської ОДА Ростислав Дрозд.

Мирослава Вовна

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #реформування інтернатів, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Роман Полікровський
17:08, 20 Липня, 2024

«Без економіки ми не виграємо війни», – мер Збаража Роман Полікровський

Блоги

ТОП новини тернопільщини: