У квітні, коли стало зрозуміло, що для подолання коронавірусу та його наслідків знадобиться чимало грошей, Кабмін ініціював створення спеціального стабілізаційного фонду. Щоб наповнити цей фонд грошима, довелося забрати гроші з фінансування освітніх, культурних та спортивних проєктів, програм регіонального розвитку, енергоефективності тощо. В результаті, був створений спеціальний фонд, що становив майже 65 мільярдів гривень, котрі і мали піти на подолання епідемії та її наслідків.
Згодом більше половини грошей з цього фонду, а саме 35 мільярдів спрямували на так зване “велике будівництво доріг”. Чимало публікацій свідчать, що гроші розійшлись по непрозорих “схемах”. Можна багато сперечатись про доцільність закатування ковідних грошей в асфальт. Скажімо, в уряді та «Слузі народу» неодноразово пояснювали, що, оскільки, через коронавірус збільшилося безробіття, то зведення доріг по новому запустить економіку та дасть нові робочі місця.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Та найефективнішим витрачанням ковідних коштів виявилось фінансування міністерства внутрішніх справ. Міністерство Арсена Авакова отримало 2,7 мільярдів для надання додаткової доплати правоохоронцям з так званого ковідного фонду. Тепер поліцейські відпрацьовують, доплати складаючи протоколи на вчителів та підприємців у містах, які уряд з міркувань політичної далекоглядності відніс до “червноної зони”. Боротьба уряду з ковідом триває.