Тернопільський лікар розповів, як виявити носіїв коронавірусу

Опубліковано:
21 Червня, 2020 о 17:13

У Тернопільській університетській лікарні проводили тестування медиків на виявлення антитіл до коронавірусу. Чому це важливо, – ми запитали у Володимира Кирика, в.о. лікаря по контролю якості клініко-діагностичної лабораторії КНП «Тернопільська університетська лікарня» ТОР.

«Тести імуноферментного аналізу для визначення антитіл до антигену SARS-Cov-2 ми отримали від фонду Порошенка. Їх визначення ми проводимо електрохемілюмінесцентним методом. Цей метод набагато чутливіший, сучасніший. Проведення тестування є обмеженим в часі, адже один набір тестів з моменту відкриття розрахований на використання 72 години. Це передбачено виробником згідно з європейськими стандартами. Власне, фірма, від якої ми отримали тести – ROCHE Diagnostics, стандартизована європейськими стандартами вищого гатунку», – зазначає Володимир Кирик.– Наскільки потрібне сьогодні тестування медиків?

– Це тестування медиків дуже цінне, тому що передбачає визначення імуноглобулінів М і G, так званих, сумарних імуноглобулінів. Крім того, тест передбачає не тільки визначення антитіл у хворих і тих, хто перехворів, але й показує підвищені антитіла й таким чином можна виявити носіїв вірусу або тих, хто перехворів легкою формою коронавірусу. Загальна картина має для нас цінність і в прогностичному, і в діагностичному планах. Наприклад, якщо рівень імуноглобулінів G і М буде високий, то ми можемо прогнозувати на якому рівні людина, яка перехворіла, який був титр антитіл, і який рівень у тих, хто не хворів. Також ці результати аналізів цінні й в науковому плані для тих, хто буде займатися вакцинами. Адже маючи дані по антитілах, можна вивчати вірус і його прогнозувати надалі.

– Тобто, чи означає це те, що ми можемо спрогнозувати другу хвилю захворювання?

– Не зовсім. Справа в тому, що антитіла – це, так би мовити, маркери імуновідповіді, тобто який рівень імунітету є у того чи іншого пацієнта. Тому спрогнозувати чи буде вірус повторно, – залежить від того, яка буде імунна система конкретно в індивідуального пацієнта.
Але якщо ми захистимо лікарів, то можна говорити, що ми перші будемо знати, який рівень антитіл у медиків і чи ми перехворіли. Мета добра: захистимо медиків – захистимо й усіх інших. 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Кирак, #коронавірус, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: