19 червня 2020 року виповнилося рівно шість років з дня загибелі героя війни з москалями Віктора Семчука із с. Залав’є Теребовлянського району, йому тоді було лише 23 роки. Вже традиційно щороку до могили на сільському цвинтарі йде маса людей. Ось і цього року, незважаючи на карантин, теребовлянські ветерани війни в Афганістані разом із своїм близьким другом та благодійником Юрієм Дзюбаном віддали шану загиблому.
Віктор служив снайпером-розвідником в розвідувальному відділенні штабного батальйону 24-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ з місцем постійної дислокації у м. Яворів Львівської області. Виконуючи військовий обов’язок перед Батьківщиною, Віктор віддав найдорожче, що мав – своє молоде життя в бою під Ямполем Донецької області. І за особисті мужність та героїзм, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України Указом Президента від 15 липня 2014 року був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
Пан Юрій Дзюбан поділився: «Ми з афганцями дружимо здавна і навіть довелося приймати участь у створенні їхньої організації в ті давні радянські роки. З того часу багато в чому їм допомагав – як дружніми порадами, так і матеріально. Нашому загиблому герою ми віддаємо шану кожного року, так вже в нас повелося…»
Заступник голови Теребовлянського районного відділення Української спілки ветеранів Афганістану(УСВА) пан Іван Яремко сказав: «Старші люди говорять, що після ІІ світової війни ніхто вже не сподівався ніяких кровопролить у ближчі часи, але сталося не так, як гадалося на превеликий жаль. Не забарився Афганістан, де у локальній війні мені особисто та моїм бойовим побратимам-теребовлянцям довелося приймати безпосередню участь. Потім Майдан, а далі й напад північного сусіда на Схід України і знову ллється українська кров за рідну землю, просякає тією червоною священною рідиною наш чорнозем… Першим на Теребовлянщині та й у всьому Тернопіллі віддав молоде життя за нас усіх наш земляк. На сьогодні безпосередньо на війні з москалями загинуло сім захисників з нашого району, а в загальному смертей, пов’язаних з війною – 13. Сумно і прикро нам, ветеранам Афганістану, бо це ж фактично наші діти… Товариство нашої спілки кожного року вшановує пам’ять загиблих воїнів в Афганістані та в АТО, зустрічається з родинами їх, допомагає чим може. Зокрема у всі ці роки нам завжди допомагав матеріально своїм коштом наш товариш, підприємець Юрій Дзюбан».
А далі друзі спільно склали молитву та запалили лампадки пам’яті, вклали живі квіти до підніжжя могили героя.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/06/19/0faf2e45a677a4e8c36219524257783c.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/06/19/6d36c2740e1536fd4b88a7205971bbc2.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/06/19/4438c15b74e197a16ce42fc7bfa9f632.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/06/19/b2124431988bfb3e21e2c9e1a863fe18.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/06/19/96141e7e57737707e754be244043caee.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/06/19/203fddb5ba5f2272c32b1a14df31af91.jpg)
Віктор Аверкієв