На ринках Тернопільщини виявили ряд грубих порушень

Опубліковано:
5 Червня, 2020 о 12:13

Держпродспоживслужба продовжує перевіряти агропродовольчі ринки, яким за рішеннями місцевих органів самоврядування, дозволено відновити роботу в умовах карантину по COVID-19.

У перші дні функціонування ринків перевірки проводились щодня і присутність представників Держпродспоживслужби була обов’язковою впродовж всього робочого дня, відповідно, порушення дотримання протиепідемічних заходів були мінімальними і в присутності фахівців негайно усувалися. Разом з тим, ринки працювали не на повну потужність, та й відвідувачів було обмаль, ще не працював громадський транспорт.Поступово, послабленням карантину, ринки відновлюють свою роботу у звичному режимі. У зв’язку із цим, різко збільшилась кількість покупців. Відтак, зростає і кількість порушень: і продавцями, і покупцями, та, власне, адміністраціями ринків. Зауважимо, саме вони зобов’язані впродож всього робочого дня контролювати  виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України №14 про тимчасові вимоги до агропродовольчих ринків в умовах карантину.

Загалом в області відновили роботу 20 агропродовольчих ринків із 25 зареєстрованих, як оператори потужностей ринку.

2-го та 3-го червня спеціалісти Держпродспоживслужби перевірили 11 ринків. Порушення зафіксували на 8 ринках, на порушників склали 9 протоколів.

Основні порушення, які фіксували:

– неконтрольована (стихійна) торгівля на прилеглій до агропродовольчого ринку території;

– неправильне використання засобів індивідуального захисту (масок) продавцями та покупцями;

– частково відсутні захисні екрани між продавцями та покупцями;

– не проводиться температурний скринінг при вході на ринок;

– кількість покупців перевищує показник з розрахунку 1 відвідувач на 10 квадратних метрів;

– не забезпечене постійне інформування відвідувачів щодо встановлених обмежень.

Найбільше порушень виявили на ринку в м. Заліщики. ТОВ «Заліщицький ринок» відновив свою роботу з 27-го травня і працює в режимі два дні на тиждень – середа і субота. У попередні дні зауважень було обмаль, власне, як і відкритих торгівельних місць та покупців. У середу ж, 3-го червня, враховуючи послаблення карантину та відновлення роботи пасажирського транспорту в межах району, на ринку практично всі торгівельні місця були заповнені, працювали м’ясний та молочний павільйони, попри дощ відвідувачів було вдосталь.

На жаль, у зв’язку з цим, і порушень зафіксували багато. Якщо говорити про відповідальність адміністрації, то, зокрема, фахівці виявили, що відкритими були три входи на ринок; на час перевірки контролери були відсутні, відповідно, не проводився температурний скринінг; не було й диспансерів з антисептиками; на території не відбувалося оповіщення відвідувачів про встановлені обмеження під час карантину; не всі торгівельні місця були облаштовані захисними екранами; масковий режим не дотримувався; на території ринку здійснювалась стихійна торгівля домашнім молоком, сиром.

Щодо продавців, то: відсутні захисні екрани, антисептики, не проводиться дезінфекція поверхонь прилавків, працювали без масок. Окрім того, здійснювалась торгівля швидкопсувною продукцією на відкритій території. На адміністрацію ринку та підприємців/продавців фахівці склали протоколи.

Також в Заліщиках, у день роботи офіційно зареєстрованого ринку, поруч з ним, функціонувала і стихійна торгівля продуктами харчування, крупами, овочами та фруктами (більше 50 торгівельних місць) абсолютно без дотримання протиепідемічних, санітарних вимог та вимог щодо безпечності харчових продуктів.

Держпродспоживслужба продовжуватиме здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за роботою агропродовольчих (офіційно зареєстрованих) ринків області щодо виконання ними тимчасових протиепідемічних заходів в умовах карантину по COVID-19.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #порушення, #ринок, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: