Сергій Надал: Ми маємо право бути собою

Опубліковано:
3 Червня, 2020 о 21:13

Чому мова важлива

Загрози для майбутнього. Вкотре майбутнє Української держави, наших дітей, опинилося під загрозою. Україну руйнують ті, хто мав би її захищати. Голова Верховної Ради  збирається переглянути закон про мову і відкрито про це говорить. – Нас хочуть позбавити української мови — головної ознаки нації.

– Нас знову хочуть поділити на різні сорти за кремлівським сценарієм.

– Нас намагаються зневажити і принизити, як це робили різні окупанти.

І це важливо, бо мова, як основна ознака нації та державності важливіша за економіку. “Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову!” – сказала Ліна Костенко. І це правда. Якщо у нації забрати її історію, мову, культуру, вона перетвориться у рабів. Зараз знову хочуть забрати майбутнє у нашої країни. Майбутнє у наших дітей. Перетворити на слухняних рабів.

Геополітичний вибір. Мова — це насправді геополітичний вибір України. Українська Незалежність у новітні часи починалася завжди з гуртків відродження української мови. За мову і Україну загинули мільйони українців різних поколінь і продовжують гинути зараз. Нашу мову знищували указами. Нас намагалися асимілювати. Носіїв мови винищували фізично. Нам дуже дорогою ціною далося право — бути собою. Закон про мову став поворотним на шляху України до Європи — геть від московського рабства. Україна вдихнула на повні груди. Українці відчули що можуть бути собою у власній державі. Почалось активне відродження українського кіно, книги, мистецтва. Українські діти отримали можливість повноцінного патріотичного виховання на глибоких традиціях попередніх поколінь. Тепер у нас хочуть забрати цей шанс. Підступно і підло. Прикриваючись “правами людини” і єдністю, а насправді працюючи на розкол суспільства. 

Економіка. Квоти на радіо і телебаченні. Запровадження обов’язкового дубляжу і мови викладання дали потужний поштовх розвитку ринку ітелектуальної, освітньої та розважальної продукції. В Україні почали знімати якісне українське кіно. З’явилася якісна українська музика. З’явилися освітні програми. Сумарно цей ринок оцінюють приблизно у 1 млрд грн на рік. Це ті кошти, які може реально втратити економіка України у разі перегляду законодавства у сторону погіршення.

Безпека. Мова є ключовим елементом безпеки, особливо зараз в умовах потужної інформаційної війни проти України. Все просто — чим більше українців повертається до своєї рідної мови, особливо серед молодого покоління, тим важче на нього впливати мовою російською. Тим менша загроза від пропаганди.  

Ми маємо право бути собою

Мовою і державою не торгують. За жодних умов. Це злочин. Тому треба рішуче виступати проти навіть найменших натяків на таку можливість. Українці вибороли своє право бути собою на своїй землі.

У нас знову хочуть забрати історичний шанс на побудову справжньої української національної держави – держави Українського народу. Краще такі спроби зупинити зараз, ніж потім знову класти за них мільйони життів. 

Кожен, хто намагається “гратися” питанням нації, поваги до українця має розуміти — настане кара. Швидка і жорстка. 

Кожен, хто вважає себе патріотом України, сьогодні має звернутися до Голови Верховної Ради, Президента України та кожного народного депутата і вимагати припинити нападки на основи української нації та державності! Саме з нищення мови, культури, історії — починається шлях у нікуди.

Сьогодні окремі політики своїми публічними заявами “пробують ґрунт”. Перевіряють, чи не спить українець. Саме тому голос кожного з нас важливий, бо так можна запобігти демонтажу української держави. Українці повинні не допустити малоросійського реваншу та  захистити природнє право бути собою на своїй Богом даній землі!

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Надал, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #Свобода, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: