У Шумській ОТГ громадська організація створила інтерактивну карту для бізнесу

Опубліковано:
28 Травня, 2020 о 11:43

У період пандемії COVID-19 бізнес потребує особливої підтримки зі сторони місцевої влади та громадськості. У громадах Тернопільщини започаткують низку ініціатив, які покликані допомогти малому бізнесу подолати кризу. Як повідомляють у Тернопільському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою», в Шумській ОТГ діє проєкт «Підтримуємо своїх – купуємо у місцевих», який розширює можливості малого бізнесу та покращує взаємодію «покупець-продавець» в умовах карантину через використання онлайн-інструментів. Його реалізовує громадська організація Центр розвитку ініціатив «Інсорс».

Команда громадської організації створила інтерактивну карту виробників сільськогосподарської продукції Шумської ОТГ, а також групи в соціальній мережі Facebook та Viber, які покращують комунікацію між командою проєкту, продавцями та покупцями. Шумська ОТГ забезпечила інформаційну кампанію для популяризації ініціативи та збільшення кількості учасників проєкту.Усі нові підприємці та виробники сільськогосподарської продукції розміщуються на інтерактивній карті https://inshumsk.com.ua/map, де зібрані контакти виробників, приватних підприємців, невеликих магазинів, які пропонують свої товари та послуги в межах Шумського району. 

«Пандемія COVID-19 вплинула на можливість вільно реалізовувати продукцію її виробникам, особливо це стосується сільськогосподарського сегменту. Під прицілом опинився місцевий малий та мікро бізнес, дрібні виробники сільськогосподарської продукції.  Основним місцем реалізації сільськогосподарської продукції у Шумському районі (громаді) був місцевий ринок, який в період карантину не працює. Внаслідок цього виробники продукції втратили чи не єдине місце для продажів своїх товарів, а покупці змушені все купувати в супермаркетах. Наш проєкт це локальний майданчик, який дозволить продавцями та покупцям сільськогосподарської продукції контактувати між собою в режимі онлайн. Користування сайтом та розміщення оголошень в групах є безкоштовним», – розповідає Іванна Мрига, керівниця громадської організації.

Також одним із завдань проєкту є підтримка представників малого бізнесу та збереження їхньої зайнятості, що матиме позитивний вплив на місцевий бюджет. Платформа створює всі умови для безперешкодного здійснення підприємницької діяльності та покупок в період карантинних обмежень.

Команда планує розширювати свій проєкт та залучати до нього громади Кременецького (Почаївська та Лопушненська ОТГ), Збаразького (Вишнівецька, Колодненська та Черниховецька ОТГ) та Лановецького (Лановецька та Борсуковецька ОТГ) районів.

«Карантинні обмеження змусили продавців та покупців адаптуватися до нових умов та змін ринкових відносин.  Дрібні домогосподарства та великі виробники сільськогосподарської продукції перейшли до режиму продажів / покупок через онлайн-канали. Обсяги продукції та умови не всім дозволяють виходити на всеукраїнський ринок онлайн-продажів, подібна локальна платформа стала ефективною альтернативою та зручним місцем для реалізації продукції і комунікації», – зазначає Наталія Онищук, керівниця Тернопільського регіонального офісу U-LEAD.

Починаючи з моменту запуску ініціативи (ред., – 06.04.2020 року) на карті вже зареєстровано 22 підприємців та здійснено 1250 переходів. У групі в Facebook є 335 учасників, число кожного дня збільшується. Viber-спільнота  налічує 371 учасників. Охоплення постів про проєкт склало більше 15 тис. Кількість здійснених покупок відстежити, на жаль, не можна, оскільки майданчик створений для комунікації між учасниками, які зазначаються всі свої контактні дані.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #U-LEAD з Європою, #громада, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: