Біля Буцнева Тернопільського району зникає річка Серет. Фото геть змілілої водойми, у мережу Facebook виклав журналіст Олександр Глотов. На світлинах видно, що вода зникає у річці настільки, що уже видно дно. Олександр Гтолов закликає місцеву владу та правоохоронні органи з’ясувати причину висихання ріки: 

“Як автору пісні про річку Серет (якщо хто не знає, то саме так називається ріка у Тернополі) мені стало сьогодні дуже шкода своєї похресниці (я річку маю на увазі). А як людині, що вже 35 років живе на березі її, стало шкода себе…На березі Серету біля села Буцнів Буцнів (звертаю особливу увагу на цю обставину уродженця цього села, відомого журналіста та автора книги про Буцнів Богдана Новосядлого Богдан Новосядлий), але юридично на території села Мишковичі МИШКОВИЧІ. Тернопільський район віднедавна функціонує невеличка гідроелектростанція. Яка качає воду Серета і продає вироблену нашою річкою електроенергію споживачам. За гроші.

На разі жодного криміналу. Не було. До сьогоднішнього дня. Може й трохи раніше, але я побачив це нині.

На фотографіях, сподіваюся, видно, що видно дно донедавна повноводої річки Серет. Нижче за течією після електростанції не живе тепер жодна рибка, пташка і жабка.
Бо станція перекрила основну греблю – і це видно на фото, там вода не рухається, а просто стоїть.

Не знаю, на скільки кілометрів нижче Буцнева знищено річку Серет, але думаю, що цим мали би зацікавитися Управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА та Тернопільська районна державна адміністрація і Тернопільська районна рада.

Бо мало нам війни й коронавірусу, то ще й знищать дзвінку річку – що залишиться від України?”

Написав це я 29 квітня, запросивши у читачі село Буцнів, уродженця Буцнева журналіста Богдан Новосядлий, село МИШКОВИЧІ. Тернопільський районУправління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДАТернопільська районна державна адміністрація та Тернопільська районна рада.

На жаль, ніхто не озвався. Я розумію, що я не прокурор і навіть не популярний блогер. Я громадянин України. І з цієї посади мене ніхто не звільняв, і не звільнить. І це я маю пильнувати за порядком в державі, бо я є часткою того народу, якому за Конституцією України належить уся повнота влади.
У мене на очах знищують природне багатство держави. А державі, в особі названих мною установ, діла до цього нема.
Я як член Національної Спілки журналістів України стверджую, що подана мною інформація не є фейком. Додаю нинішні фотографії з того самого місця, що показують гнітючу ситуацію з річкою Серет.

Звертаюся до ще однієї установи: Прокуратура Тернопільської області. А також – Тернопільська обласна державна адміністрація.

Ну а далі будемо діяти за інстанціями…”, – зазначає Олександр Глотов.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #буцнів, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #річка, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: