Щодня більшість людей стикаються з проявами дискримінації. Проте, не всі знають якою вона буває і як від неї можна себе захистити. Дискримінація може проявлятись у школі, на роботі чи, навіть, вдома у формі утисків, мови ненависті, гендерної нерівності або й злочинів на ґрунті ненависті.
На цю тему представництво Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області організувало 27 лютого просвітницький захід: «Дискримінація – форми, прояви, запобігання» для працівників структурних підрозділів Тернопільської обласної державної адміністрації та обласної ради.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/02/27/d0322080e43dc4e3b2332ecea26d947d.jpg)
Виступаючи перед учасниками заходу, регіональний представник Уповноваженого Володимир Воловник навів присутнім конституційні положення щодо рівності людей у своїх правах та гідності, розповів про функції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в забезпеченні рівних прав, свобод та можливостей громадян, механізми їх захисту. Також він акцентував увагу учасників тренінгу на ролі державних органів та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у недопущенні проявів дискримінації при підготовці та прийнятті управлінських рішень.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/02/27/ff81475ccbccf8e7bdd24c54809248de.jpg)
За словами Володимира Воловника, особа, яка вважає, що проти неї виникла дискримінація, має право звернутися зі скаргою до державних органів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та/або до суду в порядку, визначеному законом.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/02/27/79e05a56a3143540823df2893badbdf3.jpg)
Він повідомив, що головна мета заходу – довести до відома працівників основні положення антидискримінаційного законодавства та привернути увагу до актуальності цього питання.
Детальніше із національним та міжнародним законодавством у сфері запобігання та протидії дискримінації присутніх ознайомив регіональний координатор взаємодії з громадськістю Володимир Шевченко. Він розкрив поняття дискримінації, охарактеризував її форми, навів приклади проявів дискримінації щодо представників національних меншин, інших соціально-вразливих груп населення та в питаннях віросповідання, нагадав про види відповідальності за прояви дискримінації, окреслив шляхи її запобігання у всіх сферах життєдіяльності суспільства.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/02/27/58a4545da13dab6f631b95f45862c911.jpg)
Правозахисник змоделював різноманітні життєві ситуації і разом з присутніми проаналізував як діяти у таких випадках. Він акцентував, що будь яка дискримінація є обмеженням прав людини. Вона може проявлятися через ознаки раси, колір шкіри, політичні, релігійні чи інші переконання, стать, вік, інвалідність, етнічне або соціальне походження, громадянство, сімейний або ж майновий стан, місце проживання, мову, тощо.
У випадку порушення прав людини можна звертатися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на безкоштовну гарячу лінію за номером телефону: 0800-50-17-20 або ж у представництво у Тернопільській області: 0352-22-00-33.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/02/27/ea6b87a314ceffdfcca55dc8ecaa85b5.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/02/27/6d41c803f6c05bfd01db1de13f2893b2.jpg)