У 2019 році заробітчани можуть переказати в Україну 12 мільярдів доларів

Опубліковано:
31 Жовтня, 2019 о 09:43

Як дізналися журналісти Чортків.ОНлайн у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розраховують, що за підсумками 2019 року грошові перекази українських трудових мігрантів до України можуть сягнути 12 мільярдів доларів.

Про це повідомив заступник міністра економічного розвитку Сергій Ніколайчук в інтерв’ю «РБК-Україна».Він зазначив, що перекази заробітчан до України є важливою складовою платіжного балансу країни, від якого залежить курс валют та інші показники.

«Це близько 11 мільярдів доларів у минулому році. Не виключено, що цього року може бути близько 12 мільярдів доларів», — повідомив Ніколайчук.

Середня купівельна спроможність українців цього року – найнижча у Європі. Як і торік. Таким чином Україна посіла останнє місце за купівельною спроможністю громадян серед 42 європейських країн. Такі дані дослідження компанії «GfK Purchaseing Power Europe 2019».

У 2019 році після сплати податків кожен європеєць в середньому витрачає 14739 євро (408,4 тисячі гривень) на рік. Українці ж – у вісім разів менше – лише 1830 євро (близько 50,7 тисяч гривень) на людину. Це – сума, що залишається на руках після сплати драконівських податків і зборів.

У 2018-у середня купівельна спроможність в Європі склала 14292 євро (396 тисяч гривень), а в нашій країні – 1,318 євро (36,5 тисяч гривень). Українські показники трішки кращі, ніж у Косово та Молдові.

Низька оплата праці та невпевненість у майбутньому спонукає багатьох українців шукати роботу за кордоном. І ніхто не знає, коли це закінчиться. Водночас, більшість українців вважають масову еміграцію найбільшою загрозою для країни. А значний відсоток співвітчизників загрозами вважають економічний занепад та зубожіння населення, свідчить опитування, проведене соціологічною групою «Рейтинг».

Крім того, багато респондентів загрозами вважають погіршення здоров’я нації, екологічні катастрофи, повномасштабну війну з Росією, зростання злочинності, деградацію та вимирання населення.

Повертаючись до теми заробітків. У 2019 році заробітчани можуть переказати в Україну $12 мільярдів. Минулого року трудові мігранти переказали $11 мільярдів, повідомив заступник міністра економічного розвитку Сергій Ніколайчук.

Гроші заробітчан – важлива складова платіжного балансу країни. Від них, наприклад, залежить курс валют.

Слід зазначити: українці, за даними європейської статистичної служби «Eurostat», посідають перше місце серед мігрантів до країн Євросоюзу. Торік за кількістю виданих дозволів на проживання наші співвітчизники випередили навіть китайців, індійців та сирійців. Якщо китайці та індійці їдуть в Європу, переважно, щоб здобувати вищу освіту або через сімейні обставини, то українці – працювати. 64,7 відсотків виданих українцям дозволів на проживання – трудові.

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пропонують обговорити скасування єдиного соціального внеску, зменшення податків на доходи громадян з паралельним зростанням податків на нерухомість. Таку пропозицію висловив міністр економіки Тимофій Милованов. Він пояснює свою пропозицію тим, що рівень оподаткування праці в Україні є надто високим, а це не стимулює створення робочих місць.

Ця думка є лише пропозицією, а не відображає плани уряду в податковій реформі. Бо на практиці змінювати систему податків надто складно. Хоча, все можливо, якщо захотіти…

А поки що… За останній місяць зросла заборгованість із виплати зарплати – на 11,5 відсотків, підрахували у Держстаті. Сума боргів на 1 жовтня склала 3141,1 млн. гривень. Найбільше зросли борги в галузях: охорони здоров’я – аж на 70 відсотків, освіти – 49,1 відсоток, а також – тимчасового розміщування й організації харчування -19,6.

Далеко нам до життя по-європейськи…

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #гроші, #заробітки, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: