Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Рекомендований розмір аліментів на дитину складає 100% прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум встановлюється Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік. 

У 2019 році прожитковий мінімум на дітей віком до 6 років становить:   • з 1 січня – 1626 гривень;
  • з 1 липня – 1699 гривень; 
  • з 1 грудня – 1779 гривень. 

На дітей віком від 6 до 18 років:

  • з 1 січня 2019 року – 2027 гривень; 
  • з 1 липня – 2118 гривень; 
  • з 1 грудня – 2218 гривень. 

Якщо аліменти стягуються на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. При досягненні повноліття найстаршою дитиною аліменти будуть стягуватись за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття. Для зміни розміру аліментів стягувач має право звернутися до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей. 

Той із батьків, разом з яким проживає дитина (або інший її законний представник), має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі: 

  • на одну дитину – однієї чверті заробітку (доходу) платника аліментів;
  • на двох дітей – третини; 
  • на трьох і більше дітей – половини. 

Разом з тим, розмір аліментів на кожну дитину не повинен перевищувати десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. 

Зазначимо, суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #аліменти, #гроші, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #юстиція
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу
20:15, 18 Липня, 2024

“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу

Блоги

ТОП новини тернопільщини: