Щороку містяни мають щасливу нагоду бути учасниками вже традиційного Бібліофесту. Кожний з них (а їх було вже 9!) завжди неповторний і креативний, а все тому, що його головний ідеолог – начальник управління культури і мистецтв міста Олександр Смик та натхненниця фесту директорка Тернопільської ЦБС Світлана Козелко щоразу привносять у цей захід якусь неповторну цікавинку. «Бібліотеки – громаді. Відкритий простір» – гасло цьогорічного фесту, який стартував у нашому місті 25 вересня в Українському домі «Перемога». Розповідає завідувачка бібліотеки для дітей (вул. Миру) Надія Швець: « Неймовірні враження отримали глядачі від “Пісочної анімації”, яку представила Оксана Мергут, дефіле українського одягу “Калина”, презентації нової колекції мистецьких артбуків “Тернопіль – місто кінофестів” та різноманітної палітри тематичних інтерактивних майстер-класів. Наша бібліотека разом із партнерами: студією дитячої анімації “Руда Миша”; медіалаб ПК “Березіль”; театральною школою – студією “Мельпомена” провели майстер-клас “Майстерня кіно та анімації”. Школярі 4-А класу ТЗОШ ім. В. Левицького ознайомились із процесом створення мультфільмів та відеороликів. Спробували себе у ролі оператора та мультиплікатора, а також познайомилися з рекордсменами Тернополя Василем Шевчуком, Аліною Дадерко (м. Хоростків) та Андрієм Балабухом с. Яблунів. Дякуючи нашим партнерам все було супер емоційно і дуже позитивно!!!».
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
У світлиці Українського дому була презентована унікальна колекція флористичних еко-костюмів «Щаслива українська родина» Тернопільського Вищого професійного училища сфери послуг та туризму, яка у свій час була нагороджена золотою медаллю на Х міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2019» у Києві, автор Н.Б. Пташник. Від бібліотеки-філії для дітей №4 та художньої школи імені Бойчуків (Сергій Музика) працювала художня майстерня, де свої роботи презентував юний художник, десятикласник Андрій Теслюк із ЗОШ №14. Також – етномайстерня від бібліотек- філій № 2, 3, 5 для дорослих та творчого об’єднання «Берегиня». Відбувся показ чудової колекції одягу «Калина» від майстра виробничого навчання вже згаданого училища Оксани Макух та кращих студентів цього закладу. Особливою популярністю користувалась «квітково-велосипедна» фотозона.
І все це дійство відбувалось на тлі чарівної музики, у виконанні викладача по класу акордеона Тараса Дідика (музична школа №1), учениці по класу гітари Євгенії Молень, викладача по класу баяна Романа Ткача та багато інших талановитих особистостей.
Приємною несподіванкою була презентація нової колекції книг артбуків «Тернопіль на кінокарті України». Зафіксовано ще один рекорд: найбільша кількість артбуків у Тернополі! (Про що йдеться у «Тернопільському реєстрі рекордів). Загалом усі три дні фесту надзвичайно насичені і пізнавальні. Це також зустрічі із тернопільськими письменниками та гостями Яриною Каторож і Нікою Нікалео. Тернополян та гостей фесту привітали представники місцевої влади.
Валентина Семеняк