Сергій Надал зібрав в Тернополі націоналістів, щоб сформувати стратегію майбутнього

Опубліковано:
25 Вересня, 2019

Минулого тижня саме Тернопіль став центром обговорення минулого і сучасного. Націоналісти з усієї України зібралися в рамках форуму “Совєтська окупація Західної України 1939 р.: погляд через 80 років”. Співорганізаторами заходу виступили Тернопільська міська рада, Український інститут національної пам’яті, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Інститут українознавства імені І. Крип’якевича НАН України, Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень». Форум відбувся під патронатом міського голови Тернополя Сергія Надала. На захід прибули науковці з різних областей України. У ньому також взяли участь міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

Усі учасники форуму відзначили, що у теперішніх умовах, Україна може покладатися виключно на себе. І йдеться не лише про військову міць, але про вирішення цілком нагальних економічних та соціальних проблем. Про це зокрема говорив міський голова Тернополя Сергій Надал. Очільник Тернополя відзначив, що за будь-яких умов треба залишатися собою та діяти виключно в інтересах нації, незалежно від зовнішнього тиску.

– Бути собою — це здатність діяти в інтересах своєї нації та кожного її члена за будь-яких обставин, – сказав Сергій Надал. Сучасний націоналізм за словами Сергія Надала — це відкритість влади, нові робочі місця, економічна політика в інтересах власного внутрішнього виробника і громадянина. Але для початку цього шляху, треба чітко назвати речі своїми іменами. Визнати радянський час окупацією, як це зробили вже сусідня Польща та Болгарія, а ще раніше країни Прибалтики. Бо саме такі іделогічно-інформаційні ланцюги заважають Україні бути сучасною та повністю незалежною країною.

Підтримав свого колегу і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, котрий підкреслив, що у сучасному світі Україна може сподіватися тільки на себе.

– На запрошення Сергія Надала долучився в Тернополі до форуму “Совєтська окупація Західної України 1939 р.: погляд через 80 років”. Час минув, а тема залишається актуальною. Адже досі є загроза реваншу проросійських сил, досі є проблема внутрішнього ворога. Про це варто пам’ятати і відверто говорити, щоб ніколи не повторилось! Ми, українці, маємо бути єдиними у своїй боротьбі. 80 років тому, коли Сталін прийшов на Галичину, весь світ мовчав. То чи варто надіятись на когось сьогодні? Тільки на себе, бо Україна – понад усе! – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Про актуальність заходу говорив і заступник Голови Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Володимир Тиліщак.

«Сьогодні надзвичайно важливо доносити до широкого загалу непрості сторінки нашого минулого. Сталінська окупація західноукраїнських земель у 1939 р. справила значний вплив на майбутню історію, а початок Другої світової війни активізував новий етап боротьби за українську державність. Саме вивчення уроків минулого дає можливість виробити реалістичні засоби протидії сучасній російській агресії», – зазначив він виступаючи на форумі.

Сьогоднішні загрози дуже схожі на минулі, переконаний Сергій Надал, разом з колегами. 

– Ідеологічні диверсанти, як і колись, руйнують непомітно. Вони перекручують нашу історію. Вони критикують бездоказово все добре, що відбувається в Україні у наших містах. Мета у них одна — деморалізувати, зневірити, посіяти хаос та паніку. Тому ми маємо робити свої оцінки.  Дивитися на реальність і діяти за головним принципом націоналіста: “Не нашкодь!” Тільки так збережемо державу і дамо майбутнє нашим дітям, – зазначив у коментарі Сергій Надал 

Модерний націоналізм — це добрі зміни вже зараз

Форум націоналістів масштабна та непересічна подія. Очевидно, що Тернопіль було обрано не випадково. Наше місто стало одним з центрів в Україні де демонструється успіх націоналістів не лише у традиційних гуманітарних сферах таких, як культура та історія, але і в господарських та інноваційних. Зокрема місто є одним з перших у питаннях діджиталізації та відкритості. Кілька днів тому Тернопіль отримав  Open Data City Award. Ця нагорода показує, що у місті, яким керує націоналіст, представник ВО “Свобода” Сергій Надал не просто знають, що таке відкрита влада та цифрові технології, але й активно їх втілюють багато в чому випередивши столицю. 

Наше місто стало першим, яке успішно створило Міську територіальну громаду з навколишніми селами і на практиці реалізувало децентралізацію. Те ж саме робить Івано-Франківськ під керівництвом такого ж націоналіста Руслана Марцінківа. Хмельницький, на чолі з націоналістом Олександром Симчишиним, також одними з перших розпочав утворення МТГ. Цей успіх відзначають експерти з сусіднього Львова, котрий досі не спромігся на щось подібне. Націоналісти доводять справою, що вміють керувати в інтересах громади. І тихо без зайвих слів впроваджують те, про що інші тільки починають говорити.

Якщо узагальнити, взяти приклад Тернополя, Івано-Франківська, Хмельницького, то модерний націоналізм — це добра ідея роботи в інтересах українця, громади та України загалом помножена на цифрові інновації та спільний чіткий план побудови щасливого майбутнього нашої держави. 

Націоналісти — це реалісти, котрі не чекають допомоги ззовні, а працюють тут і зараз. І вони точно краща альтернатива невідомому “коту у мішку”, бо розуміють тенденції, мають чіткий план покращення, добру команду і працюють вже зараз, – саме такі враження залишилися від проведеного форуму. Є сподівання, що розпочате обговорення, переросте у загальноукраїнську стратегію, а український народ нарешті отримає свою національну еліту, котра дбає не про хайпи, флешмоби, а служить своєму народу і своїй державі.

null

На фото: Мер Монастириська – Андрій Старух, мер Хмельницького Олександр Семчишин, лідер ВО Свобода Олег Тягнибок, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, мер Тернополя Сергій Надал

Петро Вінтонів

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #мер, #Надал, #націоналіст, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: