Протягом останніх двох років почастішали повідомлення про те, що підлітків в інтернеті втягують у небезпечні ігри та челенджі.
Біжи або помри
Перегляньте також:
- На Тернопільщині сталася смертельна ДТП за участю велосипедиста
- На Тернопільщині під час пожежі загинув чоловік
Цей квест відносно новий. Суть гри – підліток повинен перебігти дорогу перед авто, яке їде поряд: проскочиш чи ні.
На подібні випадки спочатку почали скаржитися столичні таксисти. У поліції поки що не прокоментували ситуацію.
Зникни на 24 години
Ця гра закликає сховатися, щоб тебе протягом доби ніхто не знайшов. Важливе уточнення, що телефон і будь-які інші засоби зв’язку брати з собою не можна. Крім того, про своє зникнення говорити комусь заборонено.
Важко уявити, що за цю добу буде відбуватися з батьками.
Просто так підліток не може пропасти. Аби сховатися діти обирають не найбезпечніші місця.
Українські правоохоронці проінформовані про таку забаву підлітків і закликають батьків одразу звертатися до поліції, якщо їхня дитина зникне.
Синій кит
В Україні ця гра не набула великої популярності, поки цим питанням не зайнялися правоохоронці. Однак у Росії близько 15 підлітків стали жертвами кураторів, які під виглядом гри підштовхували дітей до суїциду.
В Україні ж це питання взяла на себе поліція та школи, в яких проводили розмови як підлітками, так і з батьками, щоб запобігти біді. Крім того, в нашій країні соціальна мережа ВКонтакте, в якій більшою мірою і процвітала гра, заборонена.
Учасники таких груп – це люди, які планомірно готують власну смерть під керівництвом адміністратора. Їм поетапно надсилають завдання, останнім з яких є суїцид. Адміністратори подібних груп найчастіше самі виходять на підлітків, заводять розмову та звуть у гру.