Сергій Надал збирає форум мерів-націоналістів у Тернополі

Опубліковано:
10 Вересня, 2019

Ініціатором Форуму “Совєтська окупація Західної України 1939 р: погляд через 80 років” став тернопільський міський голова Сергій Надал. Він вважає, що сьогодні замало говорити лише про історичні оцінки, а варто формувати порядок денний на майбутнє для міст, регіону, України, Європи, з позиції традиційних консервативних цінностей та природних інтересів титульної нації. Тому Надал запросив до Тернополя не лише науковців та експертів, а і міських голів, виразників націоналістичних політичних сил.

Під патронатом міського голови Тернополя Сергія Надала 17 вересня у місті відбудеться масштабний форум “Совєтська окупація Західної України 1939 р: погляд через 80 років”, в якому візьмуть участь українські та іноземні експерти. Серед головних тем буде історичний аналіз механізмів російської агресії у сталінській та путінській версії. 

Організаторами заходу є Тернопільська міська рада, Український інститут національної пам’яті, НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”, Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, Інститут українознавства імені Крип’якевича НАН України. Захід приурочений 80-й річниці окупації західноукраїнських земель радянськими військами, що розпочалася 17 вересня 1939 року. 

Читайте також

Сергій Надал: «Націоналісти – це активна меншість, яка спрямовує розвиток країни у майбутнє»
Віктоp Овчаpук пpедставляє Теpнопільщину на IV Фоpумі місцевого pозвитку

Міський голова Тернополя Сергій Надал зазначив, що подібна дискусія вкрай необхідна сьогодні для самоусвідомлення українцями своєї історії.

– Перший аспект – це наше самоусвідомлення, як нації у розумінні історичних подій. У сучасному світі пост-правди та гібридної війни необхідно чітко розуміти свою історію. Чітко виставляти оцінки. Бо сьогодні викривлена інформація та маніпуляція історією служать інструментами війни. Тиждень тому під час заходів приурочених початку Другої світової війни президент Польщі Анджей Дуда у своєму виступі сказав, що для Польщі ця війна закінчилася у 1989 році. Тоді його країна справді позбавилася радянської окупації, котра прийшла на зміну нацистській. В Україні досі свідомо нав’язують хибну думку про “визволення” у 1939 році. Для України загалом це було продовженням найкривавішої радянської окупації, а для Західної України її початок. Так зване “визволення” коштувало лише Західній Україні більше 500 тис репресованих. Ті, хто подають події вересня 1939, як визволення, свідомо чи несвідомо зберігають Україну під впливом інформаційної окупації. Недарма саме аргумент “визволення” є одним з головних в лексиконі московських пропагандистів у сучасній війні проти України, – зазначив Сергій Надал у своєму коментарі.

Також міський голова наголосив, що розуміння подій 80-ти річної давнини дозволить оцінити теперішні внутрішні українські проблеми.

– Другий аспект — це розуміння на основі аналізу історичних паралелей теперішніх викликів. 80-ть років тому війна починалася з активної інформаційної підготовки. За радянські гроші і за допомогою агентури всіляко підривалася довіра до тодішніх українських національно-демократичних партій та лідерів. Радянські агенти займалися підкупом української інтелігенції. На міжнародній арені формувався непривабливий образ українця. В ті часи тоді також були сильні “промосковські рухи”, бо їх спеціально підживлювали. Більшість прихильників “великої радянської України” зрозуміли обман лише тоді, коли опинилися у концтаборах, коли побачили справжнє “обличчя” визволителів, – зауважив Сергій Надал.

Очільник Тернополя також звернув увагу, що бачить паралелі з подіями 80-річної давності у сучасній міжнародній політиці.

– Тодішня міжнародна політика виявилася беззубою проти російського агресора. Окремі сили, як і зараз, прагнули розвитку економічних і торгових стосунків. Ті, хто говорили неправду такі, як Волтер Дюранті, отримували престижні премії. Натомість такі, як Ґарет Джонс, хто говорив правду про злочини радянського режиму і Голодомор, замовчувалися. Перед великою війною світові політичні сили намагалися уникнути її ціною здачі України. І сьогодні, на жаль, ми помічаємо такі ж загрозливі тенденції. Проте були і позитивні приклади. Це досвід Фінляндії, котра зберегла незалежність попри несприятливі зовнішні обставини, бо зуміла чітко відстоювати свої інтереси. Навіть ціною великих жертв. Зараз світ змінюється. І ми, як казав перший лідер ОУН Євген Коновалець, маємо до вибору, або бути творцями історії, або її жертвами. Відтак, сьогодні маємо чітко розуміти історичні уроки. Знати, де можливі компроміси, а де вони неприпустимі. Цього разу, після того, як ми здобули свою незалежність. Відстояли її кров’ю наших синів і доньок, ми зобов’язані її зберегти. Зробити Україну сильнішою. Стати творцями своєї історії, навіть, якщо проти цього будуть виступати внутрішні і зовнішні сили, – сказав міський голова.

null

Сергій Надал зауважив, що очікує від експертів, політиків, лідерів місцевого самоврядування початку широкої дискусії про праву антимосковську альтернативу для України та Європи.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Надал, #націоналісти, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #окупація, #тернопіль, #тернопільські новини, #форум
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: