Як очистити стічні води, заощадити на поливі рослин або ж запобігти стихійному лиху – рішення можуть запропонувати українські школярі. Вже 15 років свої дослідницькі роботи вони презентують на конкурсі «Всеукраїнський юнацький водний приз». Його переможець представлятиме країну на міжнародних змаганнях у Стокгольмі.
Слухачі Бережанської та Борщівської філій МАН зуміли війти у фінал та вибороти спеціальні призи. Лучка Юрій представляв роботу на тему: «Перспективи введення двотрубної системи подачі води у навчальному закладі для зменшення використання питної води шляхом накопичення атмосферних опадів». Восьмикласник Тісногуз Максим презентував проект модернізованої мікроГЕС сифонного типу.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Одинадцятикласник Віталій Михайліченко вигадав порятунок від руйнівних цунамі. Великі хвилі стримуватимуться мільйонами маленьких бульбашок. Пояснює: «На бульбашку діє постійно атмосферний та гідростатичний тиск. При проходженні цунамі створює надлишковий тиск, який стисне цю бульбашку. Тобто цунамі виконає над нею роботу і витратить частину своєї енергії». Над цим рішенням хлопець працював три місяці. І якщо винахід запатентує – може стати мільйонером.
Уже наприкінці серпня у Стокгольмі Віталій боротиметься за найвищу нагороду з рук Кронпринцеси Швеції Вікторії, оскільки у Києві виборов гран-прі.