Спорт, пиво, одяг: учені розповіли, чому комарі кусають деяких людей частіше за інших

Опубліковано:
7 Серпня, 2019

Комарі кусають людей, обираючи “жертву” за кількома критеріями: кольором одягу, потовиділенням, групою крові тощо. Саме тому деякі люди постійно страждають від укусів, а інші їх просто не відчувають, пише “ТСН”.

Одяг темних кольорівЧасто привабливість комарів для комах-кровопивць визначається тим, у яке вбрання людина одягається. Річ у тому, що комарі є візуалами і нерідко використовують зір для того, щоб обрати “жертву”. Як зазначив ентомолог Джеймс Бей у коментарі NBC, найпростіше їм помітити людину, вбрану у темні кольори (синій, чорний) та червоний.

Цьому є просте пояснення. Річ у тому, що комарам важко літати в умовах вітру, тому вони тримаються близько до землі.

Отже, вони помічають жертв, порівнюючи їхній силует до горизонту. Темні кольори вирізняються на цьому тлі, а світлі – ні.

Певна група крові

Значення має також і група крові. Попри той факт, що дорослі комарі харчуються нектаром, самки потребують протеїну, щоб відкладати яйця. І саме за вмістом останнього у крові вони обирають жертву.

Дослідники встановили, що люди з першою групою крові є найпривабливішими для комарів – їх кусають майже удвічі частіше, ніж людей з другою групою крові. Люди з третьою – на другому місці.

Примітно також, що 85 % людей виробляють секрецію, що “розповідає” комарам про те, до якої групи крові належить людина. Цих людей кусають частіше (незалежно від того, яка у них група крові).

Часте дихання

Комарі мають унікальний орган, завдяки якому вони відчувають вуглекислий газ на відстані до 50 метрів. Тож чим більше людина дихає, тим привабливішою є для комах.

Примітно також, що, оскільки люди дихають через рот та ніс, комарів найчастіше приваблюють ділянки тіла, розташовані поблизу – саме це пояснює феномен “дзинчання комара під вухом”.

Велика кількість бактерій на шкірі

Привабливість людей для комарів залежить й від типів бактерій, що живуть на шкірі. Дослідження 2011 року, яке проводилося на малярійних комарах виду Anopheles gambiae sensu stricto, довело, що велика кількість бактерій певного типу на шкірі робить останню більш привабливою для комарів.

Примітно, однак, що якщо на шкірі багато бактерій, проте різних видів – людину кусатимуть менше. Це пояснює також те, чому деякі комарі кусають щиколотки та ноги – там бактерій найбільше.

Підвищене потовиділення

Окрім вуглекислого газу, комарі відчувають й інші речовини – зокрема аміак, а також молочну та сечову кислоти, які входять до складу поту. Частіше також кусають і людей з вищою температурою тіла.

Заняття спортом зазвичай збільшують вміст молочної кислоти у тілі, а також його температуру. Видання Smithsonian також зазначає, що значення мають й генетичні фактори. Адже вони “визначають кількість сечової кислоти та інших субстанцій, що виробляє людина, і які роблять її більш привабливою для комарів”.

Вагітність

Ще 2010 року науковці дослідили групу жінок у Африці й встановили, що вагітні жінки вдвічі привабливіші для малярійних комарів. У експерименті взяли участь 36 вагітних та 36 невагітних жінок з Гамбії.

У межах дослідження, по три жінки з кожної групи спали у ліжку, оточеному антимоскітною сіткою, у шістьох ідентичних хатах. Щоранку вчені рахували, скільки комарів прилетіло на запах жінок з кожної групи.

Вчені вважають, що привабливість вагітних жінок для комарів пояснюється тим, що жінки при надії виробляють на 21% більше вуглекислого газу, а також у специфічній температурі тіла. Річ у тому, що у вагітних жінок живіт на 0.7°C  тепліший – через це комарам легше їх помітити.

Вживання пива

Дослідження, проведене 2002 року японськими дослідниками, виявило, що комарі більше кусають людей, які напередодні пили пиво.

На думку вчених, це відбувається через збільшення вмісту етанолу у поті, що змінює його запах, та підвищення температури тіла.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #вчені, #комарі, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #поради, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі
21:19, 27 Травня, 2024

Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі

Блоги

ТОП новини тернопільщини: