Тернопільщина: на кількох виборчих дільницях не розмістили інформаційні плакати

Опубліковано:
31 Березня, 2019 о 13:43

Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що чотири дільничні виборчі комісії Тернопільської області не розмістили інформаційні плакати про кандидатів на пост Президента України у приміщенні для голосування.

У селах Кобиловолоки Теребовлянського району (дільниця № 610841), Жовнівка Бережанського району (дільниця № 610019), а також Нивра і Висічка Борщівського району (дільниці № 610103 і № 610069), у приміщенні для голосування були відсутні інформаційні плакати.Цей факт має знаки порушення частини 5 статті 74 Закону України «Про вибори Президента України». У ній вказано, що дільнична виборча комісія в обов’язковому порядку розміщує плакати, що роз’яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори Президента України, а також інформаційні плакати кандидатів на пост Президента України, які розміщуються в алфавітному порядку у приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним.

«Причиною цих випадків може бути те, що члени комісії не розуміють призначення інформаційних плакатів і розцінюють їх як передвиборчу агітацію», – пояснює координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 
Марія Домська

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #кандидат, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: