21 лютого у ТНПУ провели зустріч-реквієм за загиблими Героями Майдану. Студенти із своїми наставниками підготували проникливу літературно-мистецьку композицію.
Розпочалася зустріч хвилиною мовчання та вступними скорботними рядками віршів «До Небесної Сотні», якого зворушливо продекламувала Ольга Лопатнюк, та «Балади про дві душі» у виконанні Тетяни Базилевської. Декламувала присутнім поетичні рядки, присвячені трагічним подіям 2014 року, учениця Олеся Вишневська. У виступі викладача Галини Панчук слова болю перепліталися з тужливим «Пливе кача». Викладач Оксана Кушнір чудово акапельно виконала «Кленову баладу», а її донька Софійка розказала вірш про Україну. Спогадами про Майдан поділився його учасник, керівник ГО “Майдан- Тернопіль» Богдан Брич.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
У рамках заходу відбулася презентація літературного проекту «Слово про війну» – запланованого тритомника розповідей про події на сході України, написаних очевидцями, військовими та волонтерами. Дві збірки вже вийшло друком. Їх представляли засновник проекту, ветеран АТО, письменник з Житомира Василь Піддубний, військовослужбовці Володимир Базар та Ірина Скасків, вчитель-волонтер Оксана Бурега, чиї історії є у книжці та які є уродженцями Тернопільщини.
«Книги, в яких біль…В яких не тільки історії, а й емоції та почуття…Прожите-побачене-відчуте на папері», – так про збірку сказали співавтори. І закликали читати, щоб знати та не бути байдужими.
До слова були запрошені також військовий журналіст (на даний час студент університету) Михайло Ухман, викладач університету Олександр Вільчинський, який брав участь в АТО у складі ДУК та є автором книги “В степу під Авдіївкою”. Вони сказали своє слово про війну, про необхідність писати про війну та доносити це до людей.