У Тернополі грандіозно відсвяткували річницю заснування «Центру науки»

Опубліковано:
31 Січня, 2019 о 09:43

Перший в Україні громадський простір «Центр науки Тернополя» відзначив річницю заснування. Представники влади та громадськості, меценати й науковці знову зібралися разом, аби почути, якими здобутками може пишатися «Центр» за рік діяльності. Також його засновники презентували нові експонати і представили план розвитку на наступний рік.

З вітальним словом до присутніх звернулися міський голова Тернополя Сергій Надал, керівники проекту Христина Білінська й Михайло Сиротюк, а також – друзі й партнери «Центру», які допомагали у реалізації проекту ще до моменту його відкриттям. Подяки від імені всієї команди «Центру науки Тернополя» вручили керівництву міста та області, Міністерству молоді та спорту України, партнерам та спонсорам, тернопільським університетам та коледжам, депутатам, науковцям, громадським діячам.



Нагадаємо, відкриття «Центру науки Тернополя» відбулося у рамках реалізації проектів-переможців «Громадського бюджету». Сьогодні – це єдиний науковий центр в Україні, створений на громадських засадах, де завжди цікаво, як дорослим, так і дітям.

«Наука може бути ближчою, ніж ми можемо уявити. Тернопіль був одним з перших міст де розпочали проводити Наукові пікніки в Україні. Щороку ми збираємо тисячі охочих «доторкнутись» до науки. Рік тому втілили у життя велику мрію й створили справжній «Центр науки Тернополя», де кожен бажаючий зможе спробувати себе в ролі дослідника та винахідника, – розповідає голова «Центру» Христина Білінська. – За п’ять років у нас утворилася потужна команда із науковців різних галузей. Я дякую кожному з них за внесок у розвиток науки в Тернополі та діяльності «Центру».

Сотні дослідів та майже 15 тисяч відвідувачів – це те, чим пишаються у «Центрі науки Тернополя» сьогодні. Керівник Центру Христина Білінська додає: «заклад став туристичною родзинкою Тернополя, адже до нас приїжджають звідусіль, навіть із-за кордону».

У «Центрі науки Тернополя» пропонують споглядати та відчувати світ через експеримент, ставити питання і отримувати на них відповіді. Науковці зібрали 30 різних наукових експонатів. Відвідувачі можуть побачити «Пісок, що кипить», «Фігури Ліссажу», «Драбину Якова», «Нескінченну парковку», «Зоотроп Едмарка», «Маятник Максвелла», «Кісткову звукопровідність», арфу, що грає без струн і, навіть, «Модель гравітаційного поля чорної діри».

«Майбутнє нашої країни залежить від того, як ми виховаємо та яку даємо освіту нашим дітям. Зараз світ стрімко зростає технологічно і ми не маємо права стояти осторонь прогресу. Я покладаю великі сподівання на те, що те, чим ми займаємося сьогодні за 10-15 років принесе неоціненну користь. Також в цьому році у «Центрі науки» запрацює лабораторія інновацій з сучасним 3Д обладнанням та робототехнікою», – зазначив Михайло Сиротюк.

Очільник Тернополя Сергій Надал привітав молоду команду та відзначив, що «Центр науки Тернополя» – це унікальний майданчик, де можна навчатись й розважатись, водночас, пізнавати світ, спостерігати явища природи, побачити на практиці фізичні властивості речовин, експериментувати і досліджувати.

«З нагоди свята бажаю всьому колективу «Центру науки» нових наукових досягнень, приємних емоцій та заслуженого визнання в Україні й на міжнародних наукових виставках», – сказав Сергій Надал.

«Центр науки Тернополя» – це молодіжний та освітній простір, де проводять екскурсії, організовують лекції, виставки-презентації, квести, наукові шоу, «круглі столи» та тренінги, форуми, клуби за інтересами та ін. У минулому році він увійшов до числа десяти найкращих молодіжних практик країни. Значимість «Центру науки» в Тернополі відзначив й заступник Міністра молоді і спорту Олександр Ярема.

«Центр науки Тернополя» – це простір для комунікації науковців та громадських діячів, лабораторії для потреб міста й лабораторії інновацій, профорієнтація, майстерня експонатів для вивчення хімії; фізики; біології та інших наук. До слова, основна мета проекту – популяризація науки й освіти серед молоді, розвиток новітньої наукової еліти в Україні, створення платформи для неформального наукового спілкування, що об’єднує кожного, хто цікавиться наукою, незалежно від соціального стану, місця проживання, фінансового забезпечення, тощо, розвиток прагнення до відкриття і розуміння світу через самостійні експерименти й участь в творчому процесі тощо.

У рамках святкування річниці на базі «Центру науки» відкрили музей ІТ-технологій, який упорядкували директор КЗ міської ради «Станція юних техніків» Олег Ковальчук та організація MagneticOne.org. «Тут є цікаві материнські плати, вінчестери, які вже не випускають, рахівниці, арифмометри, калькулятори, друкарські машинки», – розповідає Олег Ковальчук.

Окрім того, у «Центрі науки» з’явився новий експонат – квадровізор, побачити який уже можуть всі охочі. Придбання експонату стало можливим завдяки благодійному фонду Ольги Шахін, яка, водночас, є головою тернопільського офісу «Асоціації жінок України «Дія». Також Ольга Шахін передала грошовий сертифікат засновникам «Центру науки». Квадровізор виготовили у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя.

Окрім того, у «Центрі науки Тернополя» відкрили «прозоре» піаніно, спонсором встановлення якого стало видавництво «Підручники та посібники».

Фонд агрохолдингу «Мрія» виділив більше 80 тис. грн. на проекти та підтримку «Центру науки Тернополя».

««Центр науки Тернополя» – це довгостроковий стратегічний проект, покликаний розвивати наше місто й область, – констатує директор благодійного фонду агрохолдинг «Мрія» Василь Мартюк. – Він змінює ставлення людей до науки, вчить креативно мислити, шукати кілька варіантів розв’язання задачі й ніколи не зупинятись на досягнутому. За рік команда зробила дуже багато, «Центр науки Тернополя» увійшов у десятку кращих молодіжних практик України та продовжує вражати. Тож, натхнення, успіху, сили, нових перемог, а ми, як надійні партнери, будемо завжди поруч».

В 2018-ому році тернополяни знову підтримали «Центр науки», тому у майбутньому на містян та гостей міста чекає близько 150-ти захопливих проектів, реалізація ідеї щодо облаштування лабораторії інновацій та запровадження паспорта волонтера.

«Маємо мрію – перетворити Тернопіль на столицю старт-апів. «Центр науки» діє, як молодіжний майданчик для молодіжних ініціатив», – ділиться Христина Білінська.

Інна Ткаченко

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #наука, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #центр
Коментарі





Інтерв'ю
«Spektr» – нове лице відомої стоматології
10:14, 17 Листопада, 2024

«Spektr» – нове лице відомої стоматології

ТОП новини тернопільщини: