Люди здавна вірили: якщо скупатися цього дня в річці – будеш здоровим і сильним протягом року.
У всьому світі одне з найбільших шанованих своїх свят у ніч з 18 на 19 січня – Хрещення Господнє, званий також Богоявлення.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Освячена на Водохреще вода називається «агіасма», що в перекладі з грецького означає «святиня». За традицією, 19 січня проводиться молебень водосвяття. В льоду вирубують ополонку, яка називається «Йорданню». Часто цю ополонку роблять у вигляді хреста. Від храму до водойми відбувається хресний хід. Священик опускає у воду хрест, після цього вода вважається освяченою.
У народі Водохреща називають ще водосвяттям.
Вважається, що освячена вода має ще більш цілющі властивості. Така вода, кажуть, зцілить усі хвороби й очистить душу.
З давніх часів християни вірили у цілющі властивості водохресної води і виробили певні правила як її набирати, зберігати та використовувати.
Коли набирати воду
Вода, набрана в ніч з 18 на 19 січня, з 0:10 до 1:30 або трохи пізніше, споконвіку вважалася чудотворною. У цей час “відкривається небо” і, вважають православні, молитва, звернена до Бога, буде обов’язково почута. Освячену й навіть просто набрану вночі водопровідну воду пропонують вживати щоранку натщесерце.
Як довго зберігати
Водохресною водою, що зберігається в скляному посуді, можна користуватися впродовж цілого року. Вважається, що це дуже сильна енергетична вода, тому пити її постійно не рекомендується. А от приймати як ліки, додавати у ванну (від однієї чайної ложки до однієї склянки на ванну), полокати рота, вмиватися, збризкувати обличчя, очі, все тіло – дуже корисно. І що важливо: витиратися не потрібно. Для очищення житла бризкають водохресною водою по кутах кімнат, а потім невелику частину води наливають у скляну посудину, не закриваючи кришкою і залишають у приміщенні.
Якщо водохресної води здалося мало – можна розбавити її звичайною водою. Обіцяють, що вона буде така ж повна благодаті і ніколи не зіпсується. Ось чому немає необхідності тягти з храму або з ополонки каністру водохресної води.
Водохресна вода має велику силу в зціленні душі і тіла.
Але, звичайно, тільки за умови, що приймається вона з молитвою і вірою. Тому потрібно не просто прийти в храм за пляшкою або банкою води, але і виділити час для того, щоб взяти участь в службі, помолитися з усіма.
Водохресною водою кроплять житло 19 січня, щоб очистити його і зарядити позитивною енергією.