Пожежа у Тернополі забрала життя людини. Нещастя трапилося сьогодні в багатоповерхівці на вулиці Котляревського, – пише 20 хвилин.
Загиблим виявився 96-річний Петро Ластівка – народний артист України, колишній актор Тернопільського обласного академічного драмтеатру ім.Т.Шевченка
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Як повідомляє прес-центр УДСНС в Тернопільській області, 18 грудня о 11:07 до оперативно-диспетчерської служби Управління надійшло повідомлення про пожежу на вулиці Котляревського у місті Тернопіль. Об 11:41 вогонь зупинили, а о 11:55 повністю ліквідували.
На місці пожежі виявили тіло громадянина, 1923 року народження. Вогнем знищено речі домашнього вжитку на площі 12 м.кв.
-18 грудня в Тернополі, у власному помешканні, внаслідок пожежі (від короткого замикання електропроводів) на 97 році життя помер народний артист України, легенда Тернопільського драмтеатру Петро Трохимович Ластівка, – повідомляють у соцмережі Facebook на сторінці Композитор Анатолій Горчинський.
Сумну звістку підтвердив журналіст Євген Баров, який до останнього відвідував Петра Ластівку.
– Скоріш за все, Петро Трохимович отруївся чадним газом, зараз важко сказати причину, – розповідає пан Євген. – Жив він сам вже майже 20 років, відколи померла його дружина, пані Марія. Син Петро проживає у Луцьку. Позавчора я в нього був, приносив йому їсти. Він скаржився на біль у спині, я допоміг йому поїсти. Він дуже був слабкий останнім часом.
Довідка. Петро Ластівка (старший) народився 5 червня 1922 року (хоча святкував 5 липня, бо так було насправді) у с. Савинці, нині Рокитнянського району Київської області. Актор, літератор. Заслужений артист УРСР (1972), народний артист УРСР (1980). Чоловік Марії, батько Петра Петровича Ластівок.
Учасник німецько-радянської війни — гвардії лейтенант, розвідник парашутно-десантних військ. Закінчив школу кіноактора при Київській кіностудії художніх фільмів (1949, нині кіностудія ім. О.Довженка). Працював у Закарпатському та Чернігівському музично-драматичному театрах. 1960–1988 — актор Тернопільського музично-драматичного театру (нині академічний театр).Зіграв понад 100 ролей.
Знявся у кінофільмах: 1948 – «Третій удар», 1970 – «Чортова дюжина», 1972 – «Вершники», 1973–1976 – «Дума про Ковпака».
Автор п’єс: «Міль» (1953), «За волю Карпат» (1955), «Дівчина з Десни»(1959), «Обличчям до сонця» (1968), «Роман Міжгір’я» (1972, за однойменним твором Івана Ле).