Наше амбітне завдання на 2019 рік – запровадити в Україні регіональний індекс ґендерної нерівності. І ми вже працюємо над методологією, вірніше над адаптацією методології ПРООН, розраховуємо формули. Про це на Другому Українському Жіночому Конгресі наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
За його словами, наразі для моніторингу регіонального розвитку використовується два індекси (за світовою практикою): індекс конкурентоспроможності регіонів та індекс регіонального людського розвитку (довголіття, рівень освіти, рівень життя).
Перегляньте також:
- Віце-прем’єр-міністр розповів, у чому Тернопільщина відстає від інших українських областей
- Геннадій Зубко: Тернопільщина – серед лідерів у реформі децентралізації
«Індекс ґендерної нерівності (GII) буде окремим коригуючим коефіцієнтом при розрахунку індексу регіонального людського розвитку. Це дуже амбітне завдання, оскільки за цим індексом рейтингуються тільки країни в цілому. Наш Індекс буде відображати нерівність у досягненнях між чоловіками і жінками в трьох вимірах: репродуктивному здоров’ї, розширенні прав і можливостей, а також на ринку праці – економічна активність. В результаті ми прагнемо добитись чіткого уявлення про ґендерні розриви в основних галузях людського розвитку по кожному регіону», — зазначив Геннадій Зубко.