Медична реформа у Байковецькій ОТГ: рух у напрямку комп’ютеризації

Опубліковано:
30 Листопада, 2018 о 19:43

У Байковецькій ОТГ втілюється перший етап медичної реформи — впровадження первинної ланки надання медичної допомоги. Відтак був створений комунальний некомерційний заклад “Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини”, у складі якої є 6 фельдшерсько-акушерських пунктів. 27 листопада був підписаний договір з Національною службою здоров’я України на 2019 рік, до цього заклад вже 2 місяці отримував кошти від НСЗУ. Наразі понад 60% жителів громади уклади декларації з лікарями. Разом з тим, управлінці громади та медичні фахівці стикаються з низкою проблемних питань під час втілення медичної реформи.

null

Про це вони повідомили 28 листопада на публічній консультації, яку організувала громадська організація “Центр UA”. Учасники консультації звернули увагу на проблеми із внесенням декларацій в електронну систему, відсутність комп’ютерів та оргтехніки в ФАПах, відсутність транспорту.Медичні фахівці відзначили існування суттєвої проблеми з браком сімейних лікарів, що в свою чергу є перепоною для укладання декларацій з пацієнтами:

“В нас є 2 сімейні лікарі й один зовнішній сумісник. Ми можемо заключити максимум 4000 декларацій — 1800 на одного сімейного лікаря і 400 на педіатра. І проблема в тому, що ми ввели максимальну кількість декларацій в систему. Залишається 600 не введених декларацій, які система не пускає. А окремого лікаря, який працюватиме з 600 пацієнтами, я не знайду”, — зазначив завідувач амбулаторії Володимир Мащак.

Учасники консультації планують звернутись до Міністерства охорони здоров’я з пропозицією дозволити лікарю, який працює в сільській місцевості, укладати більшу кількість декларацій, ніж визначено наразі.

Комп’ютерами та оргтехнікою забезпечена лише амбулаторія, а 6 ФАПів техніки не мають. Проте заклад знайшов вихід з ситуації і підписував декларації з пацієнтами: 

“Ми збирали дані від людей у паперовій формі, зберігали їх в амбулаторії, а коли почалась підписна кампанія — почали їх вводити дані в систему, а потім фізично підписували декларації з пацієнтами”, — зазначив завідувач амбулаторії Володимир Мащак.

Заступник голови Байковецької ОТГ Віктор Пулька зазначив, що наступного року проблема з комп’ютеризацією буде вирішена,а в бюджеті громади на 2019 будуть передбачені кошти на закупівлю техніки для медзакладу. Також від січня 2019 року планується запуск електронних сервісів для лікарів, тому вкрай важливо вирішити проблему відсутністю комп’ютерів.

null

Щодо табелю оснащення, основний список на 90% забезпечий, проте є проблема з транспортом. Автомобіль на базі медзакладу є, проте він у жахливому стані. На виклики медики виїжджають громадським транспортом або пішки.

Байковецька ОТГ є власником закладу охорони здоров’я. Медики наголосили, що у них добре налагоджена співпраця з ОТГ, вони розуміють, що від того наскільки ефективна співпраця, залежить фінансовий добробут підприємства і його працівників загалом. ОТГ забезпечує медзакладу розхідні матеріали, проводить ремонт у ФАПах, оплачує комунальні послуги.   

Юлія Ковальчук, представниця ГО “Центр UA” в Тернопільській області

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #громада, #медицина, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #ОТГ, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: